Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.

In jos 
+13
Charge me, Doctor!
Jouster
Walking Tornado
Crowmunist
Mr.BadGuy
Pinku
Marco doar pe jumatate
Shiniya
Milcşeic
Bluejay
Pickle
Muflă
dark vodka pointman night
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 3:09 pm

Muflă a scris:
Milcşeic Buşeu a scris:
Rostuck is getting Sadstuck.

That's sad :(
Nah, doar ne descărcăm.

Psihologstuck.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 3:30 pm

Milcşeic Buşeu a scris:
Muflă a scris:
Milcşeic Buşeu a scris:
Rostuck is getting Sadstuck.

That's sad :(
Nah, doar ne descărcăm.

Psihologstuck.
We need Simba here.
Sus In jos
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 3:44 pm

Muflă a scris:
Milcşeic Buşeu a scris:
Muflă a scris:
Milcşeic Buşeu a scris:
Rostuck is getting Sadstuck.

That's sad :(
Nah, doar ne descărcăm.

Psihologstuck.
We need Simba here.

Băi, ai dreptate.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 3:55 pm

Milcşeic Buşeu a scris:
Muflă a scris:
Milcşeic Buşeu a scris:
Muflă a scris:
Milcşeic Buşeu a scris:
Rostuck is getting Sadstuck.

That's sad :(
Nah, doar ne descărcăm.

Psihologstuck.
We need Simba here.

Băi, ai dreptate.
We sound like some stoned dudes having an epiphany.
Sus In jos
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 4:01 pm

Muflă a scris:
Milcşeic Buşeu a scris:
Muflă a scris:
Milcşeic Buşeu a scris:
Muflă a scris:
Milcşeic Buşeu a scris:
Rostuck is getting Sadstuck.

That's sad :(
Nah, doar ne descărcăm.

Psihologstuck.
We need Simba here.

Băi, ai dreptate.
We sound like some stoned dudes having an epiphany.

All this time I swore I'd never be like my old man
What the hey it's time to face exactly who I am

Yep, I'm stoned.
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 9:26 pm

De ce oare cei cu daddy issues merg la medicina? O_o (si da, si eu de la anul incep sa imi iau bibliografia pentru medicina si cursuri din anul I, nu intrebati de ce, si si iau ore la anatomie si chimie organica)
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 14, 2013 11:36 am

Alright guys, I hope y'all bodies is ready, ca urmeaza sa-mi bag pula in ea de religie.

Okay, asta nu-i tocmai adevarat. Eu n-am nimic impotriva religiei, cred cu tarie ca fiecare are dreptul sa se roage la ce (Dumne)zeu doreste si ca nimeni nu are dreptul macar sa fie ofensat de faptul ca altu' nu se roaga aceluiasi om invizibil din ceriu, daramite sa ii impuna propria dogma.

Dar tocmai asta e problema. Eu cred ca religia ar trebui sa fie 100% optionala, ca daca nu-ti place dogma ar trebui sa poti sa zici "frate, nu ma bag, eu nu vreau sa urmez reguli de-astea" fara ca ceilalti sa se uite macar stramb la tine. Dar iata ca nu se intampla asta. Exista comunitati sau chiar familii religioase care ii ostracizeaza si ii reneaga pe disidenti, daca nu ii pedepsesc direct, si asta este cu atat mai rau daca e din vreun motiv asupra caruia omul nu are nici un control (de exemplu homosexualitatea). Iar cel mai mult urasc atunci cand statele isi baga religia in legislatie, mai ales statele teoretic seculare (vezi SUA si casatoria homosexuala).

In cele din urma, cred ca totul se rezuma la ura mea intensa fata de cei care sunt ofensati de "crimele fara victima" ale altora. Seriously, fuck those guys with a Giga Drill Breaker.
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 1:15 am

Pot să mă plâng și eu de niște căcaturi de 2 lei ? Chiar sunt niște căcaturi, niște pet peeves de-ale mele, dar simt asa nevoia să fac un ranting, că dacă fac pe Tumblr, mi-o iau în cap.

For fuck sake, quit genderbending a character to make the pairing straight.

Sunt sătulă de chestia asta. O văd peste tot. Nu-i așa de predominantă în fandom-ul Homestuck, dar în Hetalia e în prostie (fenomenul Nyotalia, nu am absolut nimic cu Nyotalia, dar mă fute la icre să văd cum unii zic "Vai nu-mi place USUK că e gay dar uite USxFem!UK e drăguț rău), și mie chiar îmi creează un sentiment de discomfort să văd fan-art de genul ăsta peste tot.

În al doilea rând, mă enervează că în foarte multe fanfic-uri peste care dau să citesc despre OTP-ul meu trebuie musai autorul să facă referire la un side-pairing fără să avertizeze, care în marea majoritate dintre cazuri este NOTP-ul meu, din cauza conjuncturii.

De ce fac chestia autorii ? Nu pot să facă totul despre "the main pairing" ? Trebuie neapărat să menționeze ceva despre un al doilea ship ? Doar pentru că întâmplarea face ca el să fie popular și să aibă o oareșicare cu canon-ul (dar este unrequited), asta nu înseamnă că toată lumea e "Vai gata perfect ship OTP". That is blatantly stupid.
Eu am shipuri care nu le shipuiesc dar nici nu sunt NOTP-uri (gen Karkat<3Terezi pentru mine, nu am nimic împotrivă cu el, I am perfectly OK, nu mă dau cu capul de toți pereții când îl văd pe dashboard pe Tumblr, dar rămân dedicată Karkat<3Nepeta și Dave<3Terezi), dar acesta este singurul ship din Homestuck care mă face să-mi încleștez pumnii și să-mi vină să arunc calculatorul pe geam.
Ca moirails, da, ok, perfect, sunt chiar awesome ca moirails, eu shipuiesc toate perechile din Homestuck în moiraillegiance, nu am nimic împotrivă, dar perechea respectivă ca matesprits mă repugnă (pentru mine e cum privește mare parte din fandom Meowrails ca matesprits, numai că eu shipuiesc EqNep și ca matesprits).

Și ce mă enervează mai mult e că am ajuns în situația asta din cauza fostei mele prietene, nu aș fi ajuns să urăsc ship-ul ăsta dacă nu mi-l băga ea pe gât every day, înainte eram foarte imparțială în ceea ce îl privește. Poate într-o zi ajungeam să-l ship-uiesc, că așa sunt eu: explozie cu efect întârziat. But please CAN U NOT SHOVE IT IN MY FACE just because I don't like it.

(Da, și bineînțeles pentru că este o pereche populară, nimeni nu-i dă tag pe Tumblr, ceea ce mă obligă ori să fac curățenie generală în lista mea de follow, ori să zic "Please tag your pairing", într-un final bineînțeles că fac prima variantă că dacă aș face-o pe a doua mi-ar sări lumea în cap)

Eu tag-uiesc până și Meowrails, că sunt conștientă că, în pofida faptului că sunt cel mai tare moiraillegiance ever, nu toată lumea îi ship-uiește.

Mă plâng aici că dacă m-aș plânge pe Tumblr sau oriunde în altă parte, aș ajunge să zic public despre ce pereche ar fi vorba și nu vreau să-mi sară toată planeta în cap (că mi-au sărit în cap mai multe persoane pe deviantArt, și plus de asta unii dintre voi știți despre ce pereche e vorba) gomen everyone and thank you for putting up with Junkie's stupid PMS bullshit for today kthxbai.
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 1:42 am

Junkie a scris:
Pot să mă plâng și eu de niște căcaturi de 2 lei ? Chiar sunt niște căcaturi, niște pet peeves de-ale mele, dar simt asa nevoia să fac un ranting, că dacă fac pe Tumblr, mi-o iau în cap.

For fuck sake, quit genderbending a character to make the pairing straight.

Sunt sătulă de chestia asta. O văd peste tot. Nu-i așa de predominantă în fandom-ul Homestuck, dar în Hetalia e în prostie (fenomenul Nyotalia, nu am absolut nimic cu Nyotalia, dar mă fute la icre să văd cum unii zic "Vai nu-mi place USUK că e gay dar uite USxFem!UK e drăguț rău), și mie chiar îmi creează un sentiment de discomfort să văd fan-art de genul ăsta peste tot.


GÂNDURILE MELE, JUNKIE

te simt
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 2:32 am

Dell a scris:
Junkie a scris:
Pot să mă plâng și eu de niște căcaturi de 2 lei ? Chiar sunt niște căcaturi, niște pet peeves de-ale mele, dar simt asa nevoia să fac un ranting, că dacă fac pe Tumblr, mi-o iau în cap.

For fuck sake, quit genderbending a character to make the pairing straight.

Sunt sătulă de chestia asta. O văd peste tot. Nu-i așa de predominantă în fandom-ul Homestuck, dar în Hetalia e în prostie (fenomenul Nyotalia, nu am absolut nimic cu Nyotalia, dar mă fute la icre să văd cum unii zic "Vai nu-mi place USUK că e gay dar uite USxFem!UK e drăguț rău), și mie chiar îmi creează un sentiment de discomfort să văd fan-art de genul ăsta peste tot.


GÂNDURILE MELE, JUNKIE

te simt

Cred că încet încet o să devin purtătoarea de cuvânt a părții "sane" din fandom-uri.
I mean, dacă e gay perechea, ce ? Dacă nu e gay perechea, ce ? Dacă simți că merg împreună, lasă-i dracului așa cum sunt, dă-o-n pula mea de treabă. Așa, să faci un genderbend al întregii perechi for shits n giggles, why the fuck not, dar să schimbi doar un caracter ca să poți să-ți shipuiești shipul, mai bine las-o moartă și du-te de pune niște morcovi în fundul grădinii că e sezonul, nu de alta, și lasă-te de shipping.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 9:39 am

Junkie a scris:
Dell a scris:
Junkie a scris:
Pot să mă plâng și eu de niște căcaturi de 2 lei ? Chiar sunt niște căcaturi, niște pet peeves de-ale mele, dar simt asa nevoia să fac un ranting, că dacă fac pe Tumblr, mi-o iau în cap.

For fuck sake, quit genderbending a character to make the pairing straight.

Sunt sătulă de chestia asta. O văd peste tot. Nu-i așa de predominantă în fandom-ul Homestuck, dar în Hetalia e în prostie (fenomenul Nyotalia, nu am absolut nimic cu Nyotalia, dar mă fute la icre să văd cum unii zic "Vai nu-mi place USUK că e gay dar uite USxFem!UK e drăguț rău), și mie chiar îmi creează un sentiment de discomfort să văd fan-art de genul ăsta peste tot.


GÂNDURILE MELE, JUNKIE

te simt

Cred că încet încet o să devin purtătoarea de cuvânt a părții "sane" din fandom-uri.
I mean, dacă e gay perechea, ce ? Dacă nu e gay perechea, ce ? Dacă simți că merg împreună, lasă-i dracului așa cum sunt, dă-o-n pula mea de treabă. Așa, să faci un genderbend al întregii perechi for shits n giggles, why the fuck not, dar să schimbi doar un caracter ca să poți să-ți shipuiești shipul, mai bine las-o moartă și du-te de pune niște morcovi în fundul grădinii că e sezonul, nu de alta, și lasă-te de shipping.
I also h8 the genderbending thing, when you genderbend both characters that's okay, but shipping only one of them to make the ship straight/gay is shit. Accept si selfcesturile genderbend, like Karkat x Femkat or whatever.
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 9:52 am

Dr.Pickle a scris:
Junkie a scris:
Dell a scris:
Junkie a scris:
Pot să mă plâng și eu de niște căcaturi de 2 lei ? Chiar sunt niște căcaturi, niște pet peeves de-ale mele, dar simt asa nevoia să fac un ranting, că dacă fac pe Tumblr, mi-o iau în cap.

For fuck sake, quit genderbending a character to make the pairing straight.

Sunt sătulă de chestia asta. O văd peste tot. Nu-i așa de predominantă în fandom-ul Homestuck, dar în Hetalia e în prostie (fenomenul Nyotalia, nu am absolut nimic cu Nyotalia, dar mă fute la icre să văd cum unii zic "Vai nu-mi place USUK că e gay dar uite USxFem!UK e drăguț rău), și mie chiar îmi creează un sentiment de discomfort să văd fan-art de genul ăsta peste tot.


GÂNDURILE MELE, JUNKIE

te simt

Cred că încet încet o să devin purtătoarea de cuvânt a părții "sane" din fandom-uri.
I mean, dacă e gay perechea, ce ? Dacă nu e gay perechea, ce ? Dacă simți că merg împreună, lasă-i dracului așa cum sunt, dă-o-n pula mea de treabă. Așa, să faci un genderbend al întregii perechi for shits n giggles, why the fuck not, dar să schimbi doar un caracter ca să poți să-ți shipuiești shipul, mai bine las-o moartă și du-te de pune niște morcovi în fundul grădinii că e sezonul, nu de alta, și lasă-te de shipping.
I also h8 the genderbending thing, when you genderbend both characters that's okay, but shipping only one of them to make the ship straight/gay is shit. Accept si selfcesturile genderbend, like Karkat x Femkat or whatever.

Da, și eu sunt OK cu selfcesturile genderbend, I mean why the fuck not, dar nu faci de exemplu GamzeexFem!Karkat sau JohnxMale!Vriska.
Eu mai am ceva și cu CanonxOC, dar am impresia că toată lumea are ceva cu astea. Ori te duci pe full monty cum zic englezii ori o lași moartă.
Unii mai au și prostul obicei să modifice caracterul în genderbend din punct de vedere moral. Păi ăla din start nu mai e genderbend, e un terci plin de nonsens și absurd, strici tot caracterul. Mai bine lasă-l așa cum e.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mar 18, 2013 1:40 pm

LONG RANT
Spoiler:
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mar 18, 2013 1:47 pm

when is this gonna end a scris:
LONG RANT
Spoiler:

Take it from someone that has been backstabbed, forsaken, and kicked thousands of times (main reason why I'm cold towards people and I don't let people get very close to me, I always keep them at a distance): Scapa de piti. Daca te face sa te simti in halul asta, de ce sa mai stai cu ele? Stii, if you surround yourself with negative people, you'll never feel settled in or become an equal. They'll always drag your spirit down, and make you feel like shit. Don't close up your heart though like I did. Or at least, tell them how you feel?? Like, yeah.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mar 18, 2013 2:02 pm

Joe cel retard a scris:
when is this gonna end a scris:
LONG RANT
Spoiler:

Take it from someone that has been backstabbed, forsaken, and kicked thousands of times (main reason why I'm cold towards people and I don't let people get very close to me, I always keep them at a distance): Scapa de piti. Daca te face sa te simti in halul asta, de ce sa mai stai cu ele? Stii, if you surround yourself with negative people, you'll never feel settled in or become an equal. They'll always drag your spirit down, and make you feel like shit. Don't close up your heart though like I did. Or at least, tell them how you feel?? Like, yeah.
Joe's words of wisdom, dar mereu mi-a fost frica de chestia ca daca nu voi mai fi prietena cu ele nu voi mai avea vreodata alti prieteni, e greu sa ajungi sa te intelegi foarte bine cu cineva, nu-mi place sa ...vorbesc cu oamenii, e tipul asta pe care il plac de prin noiembrie si nici macar nu il salut sau ceva, pentru ca mi-e frica, si as vrea sa-i spun "Macho-man, be the father of my kids." no joke, like, sa-i spun... ca-l plac si sa fim macar amici, dar mi-e frica pentru ca ma gandesc ca poate va face mereu glume pe seama mea , si sunt sigura ca sunt sentimente neimpartasite, si ugggh, I'm not even going to struggle anymore, I don't even need a social life. *lies on the floor and givs up on life*
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mar 18, 2013 2:05 pm

Omg gomen, sometimes I become such a drama queen because of friendshit.
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mar 18, 2013 2:10 pm

Nu esti singura.
Sus In jos
Psii Diddy

Psii Diddy


Mesaje : 1062
Grist : 108
Data de inscriere : 19/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Somewhere over the rainbow
Patron troll : Gamzee Makara

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 9:40 am

I know this is really not that important. Dar din mom. ce e un topic in care pot sa ma plang despre cacaturi in mod special.

I'M HAVING A LIFE CRYSIS OVER HERE.
De ce.
De ce dulce e antonim pentru sarat, acru SI AMAR.
omfg.
YOUHAVENOIDEAHOWMUCHTHATPISSESMEOFF.
for some unknown reason.


-imaybelosingmymentalfacilitiesignoreme-
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 10:31 am

FrozenDelirium a scris:
I know this is really not that important. Dar din mom. ce e un topic in care pot sa ma plang despre cacaturi in mod special.

I'M HAVING A LIFE CRYSIS OVER HERE.
De ce.
De ce dulce e antonim pentru sarat, acru SI AMAR.
omfg.
YOUHAVENOIDEAHOWMUCHTHATPISSESMEOFF.
for some unknown reason.


-imaybelosingmymentalfacilitiesignoreme-
OH MY COD I KNOOOOOWWWWW.

Şi cea mai naşpa fază e că e perfect posibil ca ceva să fie dulce şi acru (portocale, mere), dulce şi sărat (ciocolatele ălea noi de la Poiana) sau dulce şi amar (ciocolata neagră) simultan. Nu e ca şi cum unul dintre celelalte gusturi sunt caracterizate de absenţa dulcelui sau că sunt la capete opuse dulcelui pe un spectru. Cele patru gusturi nu pot avea antonime, şi oricine zice că au nu a pus gura pe mâncare în viaţa lui.

Spoiler:
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 10:44 am

Jegus of Sburbia a scris:
Spoiler:
Eu fac mereu mâncarea potroacă (tot ce mănânc e atât de alb de la sare că nici nu se mai ştie ce culoare avea înainte) şi m-am trezit cu diverse persoane care au mâncat după mine că pun zahăr peste? Eram gen wtf, dar au spus că nu se simte zahărul .__. I still think it's gross.
Sus In jos
dark vodka pointman night

dark vodka pointman night


Mesaje : 1020
Grist : 96
Data de inscriere : 19/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Constanta
Patron troll : Aradia Megido

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 11:59 am

Muflă a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
Spoiler:
Eu fac mereu mâncarea potroacă (tot ce mănânc e atât de alb de la sare că nici nu se mai ştie ce culoare avea înainte) şi m-am trezit cu diverse persoane care au mâncat după mine că pun zahăr peste? Eram gen wtf, dar au spus că nu se simte zahărul .__. I still think it's gross.
Same. I really hate sugar. I must be inhumane or soemthign.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mar 22, 2013 12:13 pm

dark vodka pointman night a scris:
Muflă a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
Spoiler:
Eu fac mereu mâncarea potroacă (tot ce mănânc e atât de alb de la sare că nici nu se mai ştie ce culoare avea înainte) şi m-am trezit cu diverse persoane care au mâncat după mine că pun zahăr peste? Eram gen wtf, dar au spus că nu se simte zahărul .__. I still think it's gross.
Same. I really hate sugar. I must be inhumane or soemthign.
Don't get me wrong, îmi place zahărul, da-mi place-n dulciuri, nu pe mâncare care ar trebui să fie sărată.
Sus In jos
Bluejay
Sylph of Life
Bluejay


Mesaje : 979
Grist : 59
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Constanta
Patron troll : Gamzee Makara

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 23, 2013 12:28 am

Muflă a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
Spoiler:
Eu fac mereu mâncarea potroacă (tot ce mănânc e atât de alb de la sare că nici nu se mai ştie ce culoare avea înainte) şi m-am trezit cu diverse persoane care au mâncat după mine că pun zahăr peste? Eram gen wtf, dar au spus că nu se simte zahărul .__. I still think it's gross.
Yep si mie imi place sa pun multa sare in macare.Maica-mea imi spune ca sunt nebuna.:I
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 23, 2013 1:49 am

Dănuța a scris:
Muflă a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
Spoiler:
Eu fac mereu mâncarea potroacă (tot ce mănânc e atât de alb de la sare că nici nu se mai ştie ce culoare avea înainte) şi m-am trezit cu diverse persoane care au mâncat după mine că pun zahăr peste? Eram gen wtf, dar au spus că nu se simte zahărul .__. I still think it's gross.
Yep si mie imi place sa pun multa sare in macare.Maica-mea imi spune ca sunt nebuna.:I
Mi-am luat şi palme pentru asta când eram mică.
Sus In jos
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 23, 2013 2:39 am

Eu nu suport clorura de sodiu (pentru că "sare" e prea mainstream") . Deşi îmi plac cartofii de la Mc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.   Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not. - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.
Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Off topic-
Mergi direct la: