Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Headcanons

In jos 
+8
dark vodka pointman night
Milcşeic
Va pupa Jean :)
Madotsuki
Psii Diddy
Pickle
Muflă
paul monarkydstul
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 10:38 am

când se bășește nepeta spune:
„i just furted” sau
„am tras un purrț”
..
.............
.... ok *pleacă*
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 11:01 am

Dell a scris:
când se bășește nepeta spune:
„i just furted” sau
„am tras un purrț”
..
.............
.... ok *pleacă*
I actually laughed.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 2:08 pm

Deci curva de scanner şi-a făcut în sfârşit treaba cum trebuie şi pot să pun chestia asta aici, ignoraţi mâzgălelile făcute pe lângă (trebuia să umplu spaţiul alb ca să nu-mi mai decupeze chestiile aiurea -__-)
Headcanons - Pagina 3 ULfyXpm
Exersam diverse body type-uri şi mi s-a sculat să fac headcanon-urile mele pentru tipele din Homestuck blah blah blah, nu cred că mai contează introducerea, mi-am făcut atâţia nervi cu chestia asta că şi-a pierdut sensul. Yeah, ştiu că sunt cam strâmbe and stuff. Acu' tre' să-mi traduc hieroglifele, I guess.
Roxy
  • Nu ştiu ce dracu' aş putea spune despre Roxy, she's... normal?
  • genunchi noduroşi
Jane
  • urechi ascuţite
  • ceva kile-n plus, pulpe şi ţâţe mai mari, faţă mai rotundă, mâini mai groase
Rose
  • gât subţire şi umeri mici
  • ţâţe mici şi ascuţite
  • poartă încălţăminte de copil
Jade
  • urechi clăpăuge
  • flat-chested, constituţie de băiat
  • a crăcănat-o Bec ewe
  • picioare mari
Între Jade şi Rose scria "they're both skinny as fuck, dar Rose e uşor mai feminină ca Jade"

Înnn fine, nici măcar nu ştiu unde vroiam s-ajung cu asta .___. But whatever.
Sus In jos
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 2:24 pm

Muflă, you write just like a doctor <3
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 2:31 pm

Milcşeic Buşeu a scris:
Muflă, you write just like a doctor <3

Inca n-ai vazut chicken scratch-ul pe care il fac eu. simaiscriusimic
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 11, 2013 1:44 pm

Acu vreo j'de mii de ani, cand venise ultimul flash din Meet The Beforans, ajunsesei eu la concluzia ca Damara era indragostita de Horuss. Asta datorita faptului ca dialogul ei (din ce am inteles din traduceri) era jumate ostil, jumate sexual cand vorbea cu mai toata lumea mai putin a) oamenii ,cand se prefacea ca era fata cuminte, b) Rufioh, cand devenea mai serioasa, si c) Horuss cand fiecare replica, fara exceptie, era sexuala.

Prin acelasi rationament am dedus ca Damara vroia ca Rufioh sa se desparta de Horuss ca sa se combine ea cu el, ci ca sa si-o poata pune cu Horuss.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 11, 2013 1:57 pm

doctoruPropan a scris:
Acu vreo j'de mii de ani, cand venise ultimul flash din Meet The Beforans, ajunsesei eu la concluzia ca Damara era indragostita de Horuss. Asta datorita faptului ca dialogul ei (din ce am inteles din traduceri) era jumate ostil, jumate sexual cand vorbea cu mai toata lumea mai putin a) oamenii ,cand se prefacea ca era fata cuminte, b) Rufioh, cand devenea mai serioasa, si c) Horuss cand fiecare replica, fara exceptie, era sexuala.

Prin acelasi rationament am dedus ca Damara vroia ca Rufioh sa se desparta de Horuss ca sa se combine ea cu el, ci ca sa si-o poata pune cu Horuss.
De ce crezi ca am desenat-o pe Damara manjita pe la gura cu esenta de Horuss ?
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mar 04, 2013 3:14 am

My one true headcanon:



Spoiler:
Sus In jos
Psii Diddy

Psii Diddy


Mesaje : 1062
Grist : 108
Data de inscriere : 19/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Somewhere over the rainbow
Patron troll : Gamzee Makara

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 04, 2013 5:51 am

Everytime Dave finds a doomed timeline dead!Dave he starts singing this along with a very gay choreography

Sus In jos
Hanaki

Hanaki


Mesaje : 152
Grist : 5
Data de inscriere : 15/09/2012
Varsta : 27
Localizare : Constanta
Patron troll : Sollux Captor

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeLun Iun 10, 2013 12:24 pm

hey am zis sa las si eu niste headcanonuri paici so:
Aradia:inaltime potrivita si putin rotunjoara
Damara:ceva mai inaltuta dar pastreaza relativ aceeasi altitudine cu aradia also o vad destul de slaba
Tavros:inaltime medie,ceva mai lat in jos din moment ce e in scaun rulant dar bratele bine facute.
Rufioh:relativ inalt si potrivit ca silueta
Solux:slab in sensul ca sar neglija pt ca isi pierde/pierdea vremea prea mult timp la pc.inalt cu maini mari cu degete lungi
Mituna:putin mai scund decat solux,slab
Karkat:evident sunt una din persoanele care sil imagineaza scund :'D(cu un temperament si mai scurt*cough*)greutate potrivita
Kankri:cu un cap mai inalt decat Karkat si cu putina burtica uvu
Nepeta:bondoaca,corp bine lucrat
Meulin:inaltime potrivita cu greutate pe masura
Kanaya:inalta(si chiar inalta)cu nas putin coroiat relativ slaba(nuj dc dar pur si simplu mio imaginez cu o grija ingrijoratoare pt silueta)
Porrim:perf .w.
Terezi:inaltime medie,putin plinuta,ffffffff putin plinuta.
Latula:inalta cu greutate chiar destul de mica
Vriska:inalta si potrivita
Aranea:mai scunda decat vriska ,potrivita
Equius:well nothing out of the ordinary
Horus:super inalt cu maini f mari
Gamzee:inalt si slabanog(also maini mari)
Kurloz:inalt dar potrivit
Eridan:inaltime medie si grutate pe masura
Cronus:mai inalt decat eridan,putin cocosat
Feferi:inaltime medie,asi spune ca o consider putin plinuta dar avand in vedere ca inoata f mult nu prea stiu ce sa zic
Meenah:aceeasi inaltime cu feferi,also putin rotunjoara

John:inaltime medie,corp potrivit dar stomacul e mai lucrat(after going godtier)
Rose:inaltime medie cu silueta potrivita
Dave:inalt cu un fizic...well heh...se lupta cu bro like a ninja so yah
Jade:potrivita

Jane:scundace si rotunjoara(ahhhh!how i love her!)
Roxy:potrivita
Dirk:same as dave
Jake:also just liek the striders

wow!mia luat ceva!o-o
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeLun Iun 10, 2013 1:14 pm

  • Eridan şi Feferi au două rânduri de dinţi, ca rechinii (sau erau mai multe?)
  • Dave nu fumează, dar poartă o brichetă albă la el pentru că i se pare cool
  • Organele genitale ale lui Sollux miros a pufuleţi cu brânză
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeLun Iun 10, 2013 1:26 pm

Muflă a scris:


  • Organele genitale ale lui Sollux miros a pufuleţi cu brânză
"I was all excited until I realized that his dick smelled like fritos"
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeLun Iun 10, 2013 11:05 pm

Dr.Pickle a scris:
Muflă a scris:


  • Organele genitale ale lui Sollux miros a pufuleţi cu brânză
"I was all excited until I realized that his dick smelled like fritos"
Mi-e puţin frică să-ntreb de unde-i asta.
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 11, 2013 8:31 am

Țiganii au crezut că epava lui Eridan e părăsită așa că au dezmembrat-o și au vândut-o ca fier vechi cât timp ăsta era la vânat balene.

De atunci, Eridan stă cocoțat pe o geamandură, jelind și înjurând pe toată lumea.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 11, 2013 10:02 am

Mamaie Captora a scris:
Țiganii au crezut că epava lui Eridan e părăsită așa că au dezmembrat-o și au vândut-o ca fier vechi cât timp ăsta era la vânat balene.

De atunci, Eridan stă cocoțat pe o geamandură, jelind și înjurând pe toată lumea.
Iniţial am crezut că ăsta e un headcanon Ţărănoaiastuck, dar chiar cred că ar fi mult mai mişto dacă asta s-ar întâmpla în Homestuck propriu-zis. Până la urmă, nu ar fi chiar aşa de improbabil ca trolii să aibă ţiganii lor (sau ca ai noştri să fi emigrat până pe Alternia).
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 12, 2013 10:17 am

Feferi's Pirate Booty a scris:
Mamaie Captora a scris:
Țiganii au crezut că epava lui Eridan e părăsită așa că au dezmembrat-o și au vândut-o ca fier vechi cât timp ăsta era la vânat balene.

De atunci, Eridan stă cocoțat pe o geamandură, jelind și înjurând pe toată lumea.




Iniţial am crezut că ăsta e un headcanon Ţărănoaiastuck, dar chiar cred că ar fi mult mai mişto dacă asta s-ar întâmpla în Homestuck propriu-zis. Până la urmă, nu ar fi chiar aşa de improbabil ca trolii să aibă ţiganii lor (sau ca ai noştri să fi emigrat până pe Alternia).



Mai am un headcanon acum.
Equius și Horuss sunt țigani și au participat la dezmembrarea epavei lui Eridan ca să ia cocleli pentru Tavros, Vriska și Aradiabot.
Sus In jos
Hanaki

Hanaki


Mesaje : 152
Grist : 5
Data de inscriere : 15/09/2012
Varsta : 27
Localizare : Constanta
Patron troll : Sollux Captor

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 12, 2013 12:17 pm

Mamaie Captora a scris:
Feferi's Pirate Booty a scris:
Mamaie Captora a scris:
Țiganii au crezut că epava lui Eridan e părăsită așa că au dezmembrat-o și au vândut-o ca fier vechi cât timp ăsta era la vânat balene.

De atunci, Eridan stă cocoțat pe o geamandură, jelind și înjurând pe toată lumea.











Iniţial am crezut că ăsta e un headcanon Ţărănoaiastuck, dar chiar cred că ar fi mult mai mişto dacă asta s-ar întâmpla în Homestuck propriu-zis. Până la urmă, nu ar fi chiar aşa de improbabil ca trolii să aibă ţiganii lor (sau ca ai noştri să fi emigrat până pe Alternia).













Mai am un headcanon acum.
Equius și Horuss sunt țigani și au participat la dezmembrarea epavei lui Eridan ca să ia cocleli pentru Tavros, Vriska și Aradiabot.








omfg u guys!this is so fucking perf im crying over here ;w;*aplauda cu lacrimi in ochi* Headcanons - Pagina 3 PmEedI9
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 12, 2013 12:26 pm

Hanaki a scris:
Mamaie Captora a scris:
Feferi's Pirate Booty a scris:
Mamaie Captora a scris:
Țiganii au crezut că epava lui Eridan e părăsită așa că au dezmembrat-o și au vândut-o ca fier vechi cât timp ăsta era la vânat balene.

De atunci, Eridan stă cocoțat pe o geamandură, jelind și înjurând pe toată lumea.








Iniţial am crezut că ăsta e un headcanon Ţărănoaiastuck, dar chiar cred că ar fi mult mai mişto dacă asta s-ar întâmpla în Homestuck propriu-zis. Până la urmă, nu ar fi chiar aşa de improbabil ca trolii să aibă ţiganii lor (sau ca ai noştri să fi emigrat până pe Alternia).







Mai am un headcanon acum.
Equius și Horuss sunt țigani și au participat la dezmembrarea epavei lui Eridan ca să ia cocleli pentru Tavros, Vriska și Aradiabot.


omfg u guys!this is so fucking perf im crying over here ;w;*aplauda cu lacrimi in ochi*

Discoteca din Alternia:
Headcanons - Pagina 3 600306_140576169471929_1630813212_n

Discoteca din Beforus:

Headcanons - Pagina 3 9336

(Oh danke. 0u0)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Headcanons - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Headcanons   Headcanons - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Headcanons
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Headcanons
» Țărănoaiastuck (headcanons la beție)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Discuţii generale-
Mergi direct la: