Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Place for weeaboo-ing

In jos 
+13
Walking Tornado
Aradia and the Diamonds
Sugoi Baka
Pickle
Madotsuki
Psii Diddy
Mitzuke
Bluejay
dark vodka pointman night
paul monarkydstul
Milcşeic
Eipal
Muflă
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Walking Tornado

Walking Tornado


Mesaje : 364
Grist : 36
Data de inscriere : 06/10/2012
Varsta : 30
Patron troll : Vriska Serket

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iun 06, 2013 1:47 am

Hey guise, am ramas in urma cu animeurile. Ceva recomandari de chestii noi?
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iun 06, 2013 1:59 am

Walking Tornado a scris:
Hey guise, am ramas in urma cu animeurile. Ceva recomandari de chestii noi?
Acu' urmăresc Hentai Ouji to Warawanai Neko şi Ginga Kikoutai Majestic Prince (astea-s ongoing). Şi Genshiken. Genshiken e genial. Am încercat să mă uit şi la Durarara!!, dar mi-am pierdut interesul pe la jumătatea celui de-al treilea episod.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iun 06, 2013 4:36 am

Walking Tornado a scris:
Hey guise, am ramas in urma cu animeurile. Ceva recomandari de chestii noi?
Attack on Titan pare mişto. Am văzut doar primul episod, însă.
Sus In jos
Bluejay
Sylph of Life
Bluejay


Mesaje : 979
Grist : 59
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Constanta
Patron troll : Gamzee Makara

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 08, 2013 2:57 am

Feferi's Pirate Booty a scris:
Walking Tornado a scris:
Hey guise, am ramas in urma cu animeurile. Ceva recomandari de chestii noi?
Attack on Titan pare mişto. Am văzut doar primul episod, însă.
Recomand Shingeki no Kyojin e super tare! La
Coloana sonoră e genială!
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 21, 2013 3:12 am

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 7yVCwRG
Faza asta ;_____________;
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 21, 2013 5:37 am

ugh i love sailor moon so much
nyphteito (sau cum îl cheamă) x naru ughhb perf relationship rip
şi tipul shota evil omg
usagi x tyxedo mask udk fuck ships i kust love sailor
moon
cele mai practice sfaturu de viaţă
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 21, 2013 5:46 am

în episodul ăsta e un tip joe care e senpaiul lui makoto-chan şi care îşi foloseşte puterile malefice pentru a câstiga jucării la tonomate
Sus In jos
Psii Diddy

Psii Diddy


Mesaje : 1062
Grist : 108
Data de inscriere : 19/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Somewhere over the rainbow
Patron troll : Gamzee Makara

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 05, 2013 1:01 am

Asobi ni Iku yo! is kawaii as fuck.
That's all I have to say in this topic. 


Ollies outy
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 26, 2013 8:10 am

Măi, poate sunt eu paralelă cu viaţa şi de-asta n-am găsit încă nimic de genul ăsta, dar ştiţi vreun site care să "stea cu ochii" pe anime-urile la care mă uit? Asta însemnând să mi le ţină pe toate în acelaşi loc ca să nu mai am 1000 de bookmark-uri, să mă anunţe când apare un episod nou ca să nu mai dau refresh-uri ca disperata sau să uit să verific şi, maybe, să-mi bage şi mie nişte sugestii în funcţie de ce-am văzut până acum?

Also, copchii, uitaţi-vă la Gingitsune şi Coppelion, the art is mesmerizing.
Sus In jos
scratch

avatar


Mesaje : 22
Grist : 0
Data de inscriere : 26/07/2013

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 26, 2013 8:35 am

I'm just gonna sit in the corner, watching Full Metal Alchemist and yelling "WHY" in a demonic voice at the ceiling every once in a while.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 26, 2013 8:43 am

Candy a scris:
I'm just gonna sit in the corner, watching Full Metal Alchemist and yelling "WHY" in a demonic voice at the ceiling every once in a while.
Şi eu mă uitam la FMA, dar apoi am şters bookmark-ul din greşeală. Şi am observat târziu când l-am şters. Şi când am observat golisem deja istoria browserului, deci nu mai am cum să ştiu la ce episod ajunsesem ;__;
Sus In jos
Bluejay
Sylph of Life
Bluejay


Mesaje : 979
Grist : 59
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Constanta
Patron troll : Gamzee Makara

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 12:30 pm

Muflă a scris:
Măi, poate sunt eu paralelă cu viaţa şi de-asta n-am găsit încă nimic de genul ăsta, dar ştiţi vreun site care să "stea cu ochii" pe anime-urile la care mă uit? Asta însemnând să mi le ţină pe toate în acelaşi loc ca să nu mai am 1000 de bookmark-uri, să mă anunţe când apare un episod nou ca să nu mai dau refresh-uri ca disperata sau să uit să verific şi, maybe, să-mi bage şi mie nişte sugestii în funcţie de ce-am văzut până acum?

Also, copchii, uitaţi-vă la Gingitsune şi Coppelion, the art is mesmerizing.
Yep,in momentul de fata ma uit la amandoua.Eu ma uit pe GoGoAnime. Mufla sa te uiti si la Kill la Kill.The art is awesome!Astept sa apara si Pupa.Dummy
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 12:43 pm

Jinx a scris:
Kill la Kill
Parcă dădusem peste el la un moment dat da' nu mai ştiu care a fost baiul de nu l-am văzut.
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 31, 2013 5:09 am

Momentan tot la Dangan Ronpa și Kyoukai no Kanata rămân. Place for weeaboo-ing - Pagina 3 2328412392
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 02, 2013 1:49 am

Muflă a scris:
Jinx a scris:
Kill la Kill
Parcă dădusem peste el la un moment dat da' nu mai ştiu care a fost baiul de nu l-am văzut.
Kill la Kill is the hypest shit. E mişto de tot anime-ul, ca art style, animaţie, umor, personaje, fanservice, precum şi felul în care face mişto de propriul fanservice. Recomand.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 02, 2013 9:43 am

Charge me, Doctor! a scris:
Muflă a scris:
Jinx a scris:
Kill la Kill
Parcă dădusem peste el la un moment dat da' nu mai ştiu care a fost baiul de nu l-am văzut.
Kill la Kill is the hypest shit. E mişto de tot anime-ul, ca art style, animaţie, umor, personaje, fanservice, precum şi felul în care face mişto de propriul fanservice. Recomand.
'kay, 'kay, o să mă uit la primul episod
-edit-
Oh, acum îmi amintesc. Văzusem primele câteva minute dintr-un episod şi m-am oprit pentru că era foarte Dangan Ronpa-ish -__- O să văd tot episodul, I guess, dar probabil n-o să-mi schimbe părerea.
-edit2-
Yyyeah, am văzut nişte background art care mi-a plăcut, dar montajul şi acting-ul sunt atât de obositoare/kitschoase că abia mă concentrez pe poveste. Exagerările de genul ăsta dau bine în benzi desenate şi storyboard-uri, dar fac animaţia să se simtă al naibii de nenatural, mă doare capul
Sus In jos
kiss kiss fall in balegar
Thief of Blood
kiss kiss fall in balegar


Mesaje : 103
Grist : 4
Data de inscriere : 25/03/2013
Varsta : 24
Localizare : Constanta
Patron troll : Karkat Vantas

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 02, 2013 3:08 pm

Muflă a scris:
Charge me, Doctor! a scris:
Muflă a scris:
Jinx a scris:
Kill la Kill
Parcă dădusem peste el la un moment dat da' nu mai ştiu care a fost baiul de nu l-am văzut.
Kill la Kill is the hypest shit. E mişto de tot anime-ul, ca art style, animaţie, umor, personaje, fanservice, precum şi felul în care face mişto de propriul fanservice. Recomand.
'kay, 'kay, o să mă uit la primul episod
-edit-
Oh, acum îmi amintesc. Văzusem primele câteva minute dintr-un episod şi m-am oprit pentru că era foarte Dangan Ronpa-ish -__- O să văd tot episodul, I guess, dar probabil n-o să-mi schimbe părerea.
-edit2-
Yyyeah, am văzut nişte background art care mi-a plăcut, dar montajul şi acting-ul sunt atât de obositoare/kitschoase că abia mă concentrez pe poveste. Exagerările de genul ăsta dau bine în benzi desenate şi storyboard-uri, dar fac animaţia să se simtă al naibii de nenatural, mă doare capul
De acord la partea cu animatia, prefer action-ul fluid, nu exagerati movementul pra mult. Cand vine vorba de animatie, tre' sas pun ca combat scenesurile din snk sunt pur si simplu eye candy pt. ochii mei de muritoare de rand care nu e instare sa animatie. De kill la Kill vroiam sa ma apuc, dupa ce am vazut un powerpoint pe tumlbr.. dar acum ca am auzit de faza cu animatia, nu cred ca ma apuc totusi.

Guys god bless Kyoukai no Kanata. It's just my cup of tea. And that is monsters and magic and weapons and dumb precious teenagers.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 12:37 am

kiss kiss fall in balegar a scris:
Muflă a scris:
Charge me, Doctor! a scris:
Muflă a scris:
Jinx a scris:
Kill la Kill
Parcă dădusem peste el la un moment dat da' nu mai ştiu care a fost baiul de nu l-am văzut.
Kill la Kill is the hypest shit. E mişto de tot anime-ul, ca art style, animaţie, umor, personaje, fanservice, precum şi felul în care face mişto de propriul fanservice. Recomand.
'kay, 'kay, o să mă uit la primul episod
-edit-
Oh, acum îmi amintesc. Văzusem primele câteva minute dintr-un episod şi m-am oprit pentru că era foarte Dangan Ronpa-ish -__- O să văd tot episodul, I guess, dar probabil n-o să-mi schimbe părerea.
-edit2-
Yyyeah, am văzut nişte background art care mi-a plăcut, dar montajul şi acting-ul sunt atât de obositoare/kitschoase că abia mă concentrez pe poveste. Exagerările de genul ăsta dau bine în benzi desenate şi storyboard-uri, dar fac animaţia să se simtă al naibii de nenatural, mă doare capul
De acord la partea cu animatia, prefer action-ul fluid, nu exagerati movementul pra mult. Cand vine vorba de animatie, tre' sas pun ca combat scenesurile din snk sunt pur si simplu eye candy pt. ochii mei de muritoare de rand care nu e instare sa animatie. De kill la Kill vroiam sa ma apuc, dupa ce am vazut un powerpoint pe tumlbr.. dar acum ca am auzit de faza cu animatia, nu cred ca ma apuc totusi.

Guys god bless Kyoukai no Kanata. It's just my cup of tea. And that is monsters and magic and weapons and dumb precious teenagers.
By the way, ce s-a întâmplat cu snk? N-au mai dat niciun semn de viaţă după episodul 25
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 09, 2013 2:44 am

Muflă a scris:
kiss kiss fall in balegar a scris:
Muflă a scris:
Charge me, Doctor! a scris:
Muflă a scris:
Jinx a scris:
Kill la Kill
Parcă dădusem peste el la un moment dat da' nu mai ştiu care a fost baiul de nu l-am văzut.
Kill la Kill is the hypest shit. E mişto de tot anime-ul, ca art style, animaţie, umor, personaje, fanservice, precum şi felul în care face mişto de propriul fanservice. Recomand.
'kay, 'kay, o să mă uit la primul episod
-edit-
Oh, acum îmi amintesc. Văzusem primele câteva minute dintr-un episod şi m-am oprit pentru că era foarte Dangan Ronpa-ish -__- O să văd tot episodul, I guess, dar probabil n-o să-mi schimbe părerea.
-edit2-
Yyyeah, am văzut nişte background art care mi-a plăcut, dar montajul şi acting-ul sunt atât de obositoare/kitschoase că abia mă concentrez pe poveste. Exagerările de genul ăsta dau bine în benzi desenate şi storyboard-uri, dar fac animaţia să se simtă al naibii de nenatural, mă doare capul
De acord la partea cu animatia, prefer action-ul fluid, nu exagerati movementul pra mult. Cand vine vorba de animatie, tre' sas pun ca combat scenesurile din snk sunt pur si simplu eye candy pt. ochii mei de muritoare de rand care nu e instare sa animatie. De kill la Kill vroiam sa ma apuc, dupa ce am vazut un powerpoint pe tumlbr.. dar acum ca am auzit de faza cu animatia, nu cred ca ma apuc totusi.

Guys god bless Kyoukai no Kanata. It's just my cup of tea. And that is monsters and magic and weapons and dumb precious teenagers.
By the way, ce s-a întâmplat cu snk? N-au mai dat niciun semn de viaţă după episodul 25
i-au mancat titanii
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 09, 2013 2:45 am

simt ca am pasit intr-un cimitir
ma asteptam sa fie totul verde
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 09, 2013 2:45 am

nge si sdr2 viata mea momentan
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 09, 2013 9:59 am

paul monarkydstul a scris:
simt ca am pasit intr-un cimitir
ma asteptam sa fie totul verde
Era de aşteptat, cu lipsa update-urilor *shrug*
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 14, 2013 7:29 pm

Uitaţi-vă la Non Non Biyori. That shit is straight up gangsta.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 2:00 am

Charge me, Doctor! a scris:
Uitaţi-vă la Non Non Biyori. That shit is straight up gangsta.
Aughhhhhhhhh, nici măcar nu ştiu dacă să te ascult sau nu, adică de la tine am auzit de genialitatea de Black Lagoon, dar apoi ai dat cu bâta-n baltă când ai zis de Kill la Kill ;__; To watch or not to watch?
Sus In jos
scratch

avatar


Mesaje : 22
Grist : 0
Data de inscriere : 26/07/2013

Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 31, 2013 6:18 pm

not everybody likes kill la kill because a lot of people either have something against the fanservice or the many MANY rape jokes
but nevertheless you should take doc's recommendations seriously
he knows his anime
 
edit: i like kill la kill by the way; and how could you NOT expect something totally "in your face" from the people who made gurren lagann and panty&stocking; next time you should do a bit of research about a show just to be sure
Sus In jos
Continut sponsorizat





Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Place for weeaboo-ing
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Şşşşi. Vă place Metastuck?
» Here's that awkward place where you dump your fantrolls.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Off topic-
Mergi direct la: