Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 So, ce facem pe 13?

In jos 
+13
Walking Tornado
ruffiezău
Pinku
Psii Diddy
paul monarkydstul
Madotsuki
Crowmunist
Milcşeic
Pickle
Charge me, Doctor!
Jouster
LittleKittlist
Muflă
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Va pupa Jean :)

Va pupa Jean :)


Mesaje : 162
Grist : 14
Data de inscriere : 24/11/2012
Localizare : in inima ta

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 2:17 pm

eu ma bag la group call si poate intru si pe omegle
also dell oh my fucking god
Sus In jos
Madotsuki
Rogue of Heart
Madotsuki


Mesaje : 739
Grist : 90
Data de inscriere : 20/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Brasov
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 10:10 pm

vin si eu da stabiliti o ora :3
Sus In jos
Sugoi Baka

Sugoi Baka


Mesaje : 82
Grist : 4
Data de inscriere : 15/03/2013
Varsta : 24
Localizare : Bucuresti
Patron troll : Aradia Megido

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 12:48 am

poate vin si eu. c:
si daca vin,poate imi pun si cosplay-ul de nepeta ca sa nu stea acolo degeaba //shot
Sus In jos
Bluejay
Sylph of Life
Bluejay


Mesaje : 979
Grist : 59
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Constanta
Patron troll : Gamzee Makara

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 8:01 am

Muflă a scris:
dumniezău a scris:
LittleKittlist a scris:
Dr.Pickle a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
Jegus Of Sburbia, non-art
Muflă, art
Junkie, art, VA
Pickle - art,VA
Kit - art, VA :"D
Ruff- art
doar atat ca n-o am cu voice acting.
Încă se mai strânge lume sau ăştia suntem? Începem să planificăm alte chestii?

Ma bag si eu la arta.
Sus In jos
dark vodka pointman night

dark vodka pointman night


Mesaje : 1020
Grist : 96
Data de inscriere : 19/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Constanta
Patron troll : Aradia Megido

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 9:06 am

I don't know if I can do anything, hence I suck in general but I guess I can try to... stick around or something.......................................
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 11:51 am

Jegus of Sburbia a scris:
Jegus Of Sburbia, non-art
Muflă, art
Junkie, art, VA
Pickle - art,VA
Kit - art, VA :"D
Ruff - art
Dănuţa - art
Cred că avem suficiente date ca să ajungem la concluzia îngrijorătoare că avem prea mulţi artişti şi doar un singur scriitor. Acuma nu m-ar deranja să fac eu toată partea de scriitură, dar asta ar lăsa desenatorii cu prea puţin de făcut, plus că nu prea e fantroll al poporului (tovarăşilor) dacă un om face tot lore-ul şi toţi ceilalţi se bat pe bucăţi de desen. Aşa că o să procedăm în felul următor:

La un moment dat (mă gândesc să fac asta pe 11) voi face un thread dedicat acestui fantroll, în care se vor împărţi sarcinile. Care sarcini vor fi cel puţin următoarele:
  1. Nume
  2. Typing quirk
  3. Personalitate
  4. Interese
  5. Strife Specibus
  6. Fetch Modus
  7. Sprite (art)
  8. VA
Având în vedere situaţia, o parte din artişti (dacă nu chiar toţi) vor trebui să contribuie şi la partea non-art. Cum am mai zis, fiecare element de lore (mai puţin numele) va trebui descris într-un scurt paragraf (că altfel nu prea are personalite dacă zicem scurt ce-i place şi cum se bate şi atât).

Typing quirk-ul poate fi descris mai scurt, aşa că pe ăsta putem să îl vindem împreună cu numele la preţul unui singur paragraf. În acelaşi timp, interesele putem să le lungim (şi cel mai probabi aşa o să o facem) pe 2 paragrafe.

Nu am de gând să plănuiesc în acest moment toată operaţiunea. Pentru început, vreau să ştiu exact cine se bagă la fantroll, iar detaliile le vom stabili de comun acord în threadul dedicat lui/ei. Aşa că, *deep breath*

TOŢI CEI CE VOR SĂ PARTICIPE ÎN CREAREA FANTROLL-ULUI SĂ SE ÎNSCRIE PE LISTĂ.

ŞI FIŢI PE FAZĂ CÂND CREEZ THREADUL.


Şi nu în ultimul rând, ţineţi minte că, în ciuda a ce s-ar înţelege din instrucţia militară pe care doar ce am făcut-o, "proiectul" ăsta nu ar trebui luat în serios, aşa cum nici forumul ăsta nu e SRS BSNS. We're only here to celebrate and have fun c:
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 11:53 am

De asemenea, să mă anunţaţi şi pe mine când va fi conferinţa pe Skype (dacă va fi una), ca să ştiu să am calculatoru' liber atunci. Că tare mi-ar face plăcere să mă bag şi eu.

Spoiler:
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 9:47 am

Errrr... guys, când facem chestia cu troll-ul? Pentru că am tone de teme la meditaţii şi sâmbătă o să fiu pe-aici abia după ora 7 >.<
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 10:16 am

Muflă a scris:
Errrr... guys, când facem chestia cu troll-ul? [size=8]>.<]
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 10:18 am

Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Errrr... guys, când facem chestia cu troll-ul? [size=8]>.<]
...Eşti pe telefon, nu?
Sus In jos
Psii Diddy

Psii Diddy


Mesaje : 1062
Grist : 108
Data de inscriere : 19/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Somewhere over the rainbow
Patron troll : Gamzee Makara

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 10:20 am

Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Errrr... guys, când facem chestia cu troll-ul?

Well. I'm guessing that you can already start on whichever part you want and mention which part you do.

ca daca chestia asta e pana pe 13..well..you guys are kind of short on time..ijs
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 10:29 am

FrozenDelirium a scris:
Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Errrr... guys, când facem chestia cu troll-ul?

Well. I'm guessing that you can already start on whichever part you want and mention which part you do.

ca daca chestia asta e pana pe 13..well..you guys are kind of short on time..ijs
Dar mi-e aiurea să-ncep înaintea celorlalţi şi nu ştiu ce parte să aleg, plus că n-am idee dacă va fi un sprite normal, un talking sprite sau altă drăcie.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 10:37 am

Muflă a scris:
Errrr... guys, când facem chestia cu troll-ul? Pentru că am tone de teme la meditaţii şi sâmbătă o să fiu pe-aici abia după ora 7 >.<

Mâine fac threadul pe care va fi organizată toată operaţia. Iar pe 13 începem să lucrăm la el.

Iar pentru toate întrebările legate de sprite, o promovez pe Muflă la poziţia de Art Director. Ea va coordona crearea sprite-ului, îl va împărţi între artişti şi va decide (singură sau de comun acord cu ceilalţi) dacă va fi sprite normal sau talksprite, etc.

De asemenea, vreau să începeţi să vă gândiţi care dintre artişti vor să lucreze şi la partea de lore.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 10:49 am

Jegus of Sburbia a scris:
Iar pentru toate întrebările legate de sprite, o promovez pe Muflă la poziţia de Art Director.
You're a cruel man ;__;

Şi aş lucra şi la scris, dar creierul meu e capricios şi nu ştiu dacă o să am inspiraţie fix în momentul ăla
-edit-
...Şşşşşşştiţi toţi să editaţi un sprite, nu? Spuneţi-mi că nu tre' să fac tutoriale.
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 11:00 am

Muflă a scris:
Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Errrr... guys, când facem chestia cu troll-ul? [size=8]>.<]
...Eşti pe telefon, nu?
da
ai folosit >.<
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 11:04 am

Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Errrr... guys, când facem chestia cu troll-ul? [size=8]>.<]
...Eşti pe telefon, nu?
da
ai folosit >.<
...So? O_o
Sus In jos
LittleKittlist

LittleKittlist


Mesaje : 49
Grist : 4
Data de inscriere : 06/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti
Patron troll : Gamzee Makara

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 11:14 am

Oh! pot ajuta la animare! pentru sprite! o u o
am mai facut asta si mi se pare cat de cat usor.
http://littlekittlist.tumblr.com/post/44852553786/this-is-mellys-adorable-fantroll-megiad-i

ca exemplu? ; u;
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 11:20 am

Muflă a scris:
Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Errrr... guys, când facem chestia cu troll-ul? [size=8]>.<]
...Eşti pe telefon, nu?
da
ai folosit >.<

...So? O_o
das kawaii as fuck man
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 11:23 am

Muflă a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
Iar pentru toate întrebările legate de sprite, o promovez pe Muflă la poziţia de Art Director.
You're a cruel man ;__;
Dacă vrei, poţi promova pe altcineva în locul tău. Ideea e că eu nu mă bag la coordonarea unei chestii la care nu lucrez; toate deciziile cu privire la artă vor fi făcute de artişti.

Also, trolul, în cazul în care nu am menţionat deja asta, va fi unul singur şi va fi androgin. Dar mai mult fată.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 11:31 am

LittleKittlist a scris:
Oh! pot ajuta la animare! pentru sprite! o u o
am mai facut asta si mi se pare cat de cat usor.
http://littlekittlist.tumblr.com/post/44852553786/this-is-mellys-adorable-fantroll-megiad-i

ca exemplu? ; u;
E drăguţ sprite-ul, l-am văzut înainte, dar nu ştiu dacă avem destul timp să punem împreună un talksprite animat (mai ales la cât de proastă sunt eu la organizat chestii), mă gândeam să facem doar un sprite normal (e aceeaşi bază la toate, deci nu mai trebuie să ne fâstâcim când alegem una şi multe alte motive)

Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Eridan Puric a scris:
Muflă a scris:
Errrr... guys, când facem chestia cu troll-ul? >.<]
...Eşti pe telefon, nu?
da
ai folosit >.<

...So? O_o
das kawaii as fuck man
Ok...

Jegus of Sburbia a scris:
Muflă a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
Iar pentru toate întrebările legate de sprite, o promovez pe Muflă la poziţia de Art Director.
You're a cruel man ;__;
Dacă vrei, poţi promova pe altcineva în locul tău. Ideea e că eu nu mă bag la coordonarea unei chestii la care nu lucrez; toate deciziile cu privire la artă vor fi făcute de artişti.

Also, trolul, în cazul în care nu am menţionat deja asta, va fi unul singur şi va fi androgin. [size=9]Dar mai mult fată.
'kay, vrea cineva să se bage în locul meu? please?
Sus In jos
LittleKittlist

LittleKittlist


Mesaje : 49
Grist : 4
Data de inscriere : 06/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti
Patron troll : Gamzee Makara

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 11:36 am

Muflă a scris:


E drăguţ sprite-ul, l-am văzut înainte, dar nu ştiu dacă avem destul timp să punem împreună un talksprite animat (mai ales la cât de proastă sunt eu la organizat chestii), mă gândeam să facem doar un sprite normal (e aceeaşi bază la toate, deci nu mai trebuie să ne fâstâcim când alegem una şi multe alte motive)
Ihadbeennoticedbysempai

ah! alrighty then u vu. and shhh you aren't! toata lumea e ocupata I guess? . doar vin tezele.. examenele..si bacu... I understand u v u
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 1:57 pm

Pssssssssh, art guys. Aici e baza https://i.imgur.com/q3SICjh.png
Basically... desenaţi pe el ce aveţi de desenat şi îmi trimiteţi imaginea, idk. Sper că am lăsat destul spaţiu. Când adăugaţi chestii şi tre' să aibă contur negru faceţi-l şi voi roşu sau în altă culoare care să nu se-amestece cu restul sprite-ului, aşa mi-e mai uşor să-l decupez de pe ce-mi trimiteţi voi şi să pun totul împreună, dar nu sunt în stare să dau şi un argument logic.
Şşşşşşi daţi şi voi quote la lista asta şi scrieţi-vă numele pă unde vreţi să lucraţi. Dacă nu mai rămân chestii adăugaţi jachete, accesorii etc.

Hair -
Horn1 -
Horn2 -
Eye1 -
Eye2 -
Mouth -
Shirt -
Pants/skirt -
Shoes -

PS: ...Doar ca avertizare, nu mă lăsaţi să iau partea cu "shirt". E prea mare tentaţia să-i fac ţâţe până la genunchi.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 12, 2013 1:08 am

GUISE

THE THREAD IS OFFICIALLY ONLINE

GET YOUR PATOOTS IN HERE
Sus In jos
Continut sponsorizat





So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
So, ce facem pe 13?
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Nu facem ceva de halloween?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Off topic-
Mergi direct la: