Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 So, ce facem pe 13?

In jos 
+13
Walking Tornado
ruffiezău
Pinku
Psii Diddy
paul monarkydstul
Madotsuki
Crowmunist
Milcşeic
Pickle
Charge me, Doctor!
Jouster
LittleKittlist
Muflă
17 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 9:32 am

Dacă facem ceva. O competiţie, sau un desen mare la care să contribuim toţi, sau idk. Sau nişte benzi desenate la care să facem şi voice acting, gen alea de pe youtube? Idk, cineva vine cu scenariul, cineva face schiţele şi conturul altcineva colorează, altcineva face vocile, altcineva pune totul împreună etc. Sau un roleplay de o zi?
Sus In jos
LittleKittlist

LittleKittlist


Mesaje : 49
Grist : 4
Data de inscriere : 06/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti
Patron troll : Gamzee Makara

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 9:50 am

Eu particip! *raises hand* putem cu totii sa desenam cate ceva , si impreuna formam un masterpiece. stilurile diferite a tuturor combinate ar fii o adevarata capodopera!
sau chiar si la voiceacting as participa :"D
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:20 am

LittleKittlist a scris:
Eu particip! *raises hand* putem cu totii sa desenam cate ceva , si impreuna formam un masterpiece. stilurile diferite a tuturor combinate ar fii o adevarata capodopera!
sau chiar si la voiceacting as participa :"D
Dac-ar fi un singur desen ar fi ceva gen "Sulică face ochii, Viorel părul etc." sau lucrează fiecare la câte-un personaj?
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:22 am

Eu sug la desenat, dar poate incerc la voice acting....poate.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:26 am

Deccci până acum, dacă facem filmuleţul ăla, tu şi Kit vă băgaţi la voice acting?
Dacă o să rămână chestia aia m-aş băga la schiţe/colorat/pus chestiile împreună, anything's fine. Poate şi scenariul, idk. Ar fi mişto dacă ar contribui mai multe persoane cu idei pentru scenariu.
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:28 am

Muflă a scris:
Deccci până acum, dacă facem filmuleţul ăla, tu şi Kit vă băgaţi la voice acting?
Dacă o să rămână chestia aia m-aş băga la schiţe/colorat/pus chestiile împreună, anything's fine. Poate şi scenariul, idk. Ar fi mişto dacă ar contribui mai multe persoane cu idei pentru scenariu.

Ma bag si la scenariu.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:32 am

Eu sunt varză la desenat, dar mă pricep cât de cât la editări de imagini (cum cel mai probabil aţi văzut deja majoritatea). Dacă găsiţi un mod în care să-mi încorporaţi abilităţile în desenul de grup, I'm game.

Sau am putea face ceva similar, gen un fantroll al forumului în general. Astfel, toţi cei mai talentaţi la desenat fac diversele bucăţi ale lui/ei (unu' coarnele, alta' părul), iar ceilalţi pun alte piese în puzzle (nume, interese, personalitate, de ce nu şi o voce?). Şi vedem ce iese. Ce ziceţi?
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:41 am

Jegus of Sburbia a scris:
Sau am putea face ceva similar, gen un fantroll al forumului în general. Astfel, toţi cei mai talentaţi la desenat fac diversele bucăţi ale lui/ei (unu' coarnele, alta' părul), iar ceilalţi pun alte piese în puzzle (nume, interese, personalitate, de ce nu şi o voce?). Şi vedem ce iese. Ce ziceţi?
Interesantă ideea, aş face eu părul sau hainele. Sau moaca. Ar fi fată sau băiat? Ar avea o anumită temă, gen... idk, un iz mai românesc sau ar trebui să reprezinte persoanele de pe forum?
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:43 am

Muflă a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
Sau am putea face ceva similar, gen un fantroll al forumului în general. Astfel, toţi cei mai talentaţi la desenat fac diversele bucăţi ale lui/ei (unu' coarnele, alta' părul), iar ceilalţi pun alte piese în puzzle (nume, interese, personalitate, de ce nu şi o voce?). Şi vedem ce iese. Ce ziceţi?
Interesantă ideea, aş face eu părul sau hainele. Sau moaca. Ar fi fată sau băiat? Ar avea o anumită temă, gen... idk, un iz mai românesc sau ar trebui să reprezinte persoanele de pe forum?

Ar fi androgin, si un cocalaro-hipstero-swaggot. Ca in Est (zona Bucuresti-Constanta) dai de cocalari, iar la mine in vest dai de hipsteri/swaggots.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:44 am

Joe cel retard a scris:
Muflă a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
Sau am putea face ceva similar, gen un fantroll al forumului în general. Astfel, toţi cei mai talentaţi la desenat fac diversele bucăţi ale lui/ei (unu' coarnele, alta' părul), iar ceilalţi pun alte piese în puzzle (nume, interese, personalitate, de ce nu şi o voce?). Şi vedem ce iese. Ce ziceţi?
Interesantă ideea, aş face eu părul sau hainele. Sau moaca. Ar fi fată sau băiat? Ar avea o anumită temă, gen... idk, un iz mai românesc sau ar trebui să reprezinte persoanele de pe forum?

Ar fi androgin, si un cocalaro-hipstero-swaggot. Ca in Est (zona Bucuresti-Constanta) dai de cocalari, iar la mine in vest dai de hipsteri/swaggots.
Ahhh, o să plec din România şi o să mor fără să cunosc hipsterii din Ardeal. Am auzit atât de multe despre ei :c
-edit-
Am putea să facem un băiat cocalar de prin Ilfov şi o fată hipsteriţă clujeancă/timişoreancă/whatever La


Ultima editare efectuata de catre Muflă in Dum Apr 07, 2013 10:46 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:46 am

Muflă a scris:
Joe cel retard a scris:
Muflă a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
Sau am putea face ceva similar, gen un fantroll al forumului în general. Astfel, toţi cei mai talentaţi la desenat fac diversele bucăţi ale lui/ei (unu' coarnele, alta' părul), iar ceilalţi pun alte piese în puzzle (nume, interese, personalitate, de ce nu şi o voce?). Şi vedem ce iese. Ce ziceţi?
Interesantă ideea, aş face eu părul sau hainele. Sau moaca. Ar fi fată sau băiat? Ar avea o anumită temă, gen... idk, un iz mai românesc sau ar trebui să reprezinte persoanele de pe forum?

Ar fi androgin, si un cocalaro-hipstero-swaggot. Ca in Est (zona Bucuresti-Constanta) dai de cocalari, iar la mine in vest dai de hipsteri/swaggots.
Ahhh, o să plec din România şi o să mor fără să cunosc hipsterii din Ardeal. Am auzit atât de multe despre ei :c

Nu stiam ca-s hipsteri si-n Ardeal..credeam ca doar in Banat. Misto.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:46 am

Joe cel retard a scris:
Nu stiam ca-s hipsteri si-n Ardeal..credeam ca doar in Banat. Misto.
Dar credeam că hipsterii clujeni sunt renumiţi or something.
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:48 am

Muflă a scris:
Joe cel retard a scris:
Nu stiam ca-s hipsteri si-n Ardeal..credeam ca doar in Banat. Misto.
Dar credeam că hipsterii clujeni sunt renumiţi or something.

Never heard of 'em. Dar....cum Cluj si Timisoara sunt apropiate ca locatie si ca structura (si da, e un feud intre Timisoreni si Clujeni for some odd reason)
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 10:49 am

I'm in no matter what we do, I can do anything, I am multi-functional.Ooooh gals just wanna have fun.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:00 am

Deci... îl împărţim în ceva gen
Corn 1
Corn 2
Ochi 1
Ochi 2
Gură
Păr
Tricou
Jachetă
Nume
Prenume
Interes 1
Interes 2
Interes 3
Personalitate
Backstory
Şi aşa mai departe? If yes, cine ar lua ce? Am putea să adăugăm accesorii and stuff dacă s-au luat toate celelalte chestii.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:06 am

Muflă a scris:
Deci... îl împărţim în ceva gen
Corn 1
Corn 2
Ochi 1
Ochi 2
Gură
Păr
Tricou
Jachetă
Nume
Prenume
Interes 1
Interes 2
Interes 3
Personalitate
Backstory
Şi aşa mai departe? If yes, cine ar lua ce? Am putea să adăugăm accesorii and stuff dacă s-au luat toate celelalte chestii.
Can eye do an eye? [bad pun ok]
Sus In jos
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:12 am

I suck at everything, deci nu ştiu dacă m-aş băga-n ceva...
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:23 am

Milcşeic a scris:
I suck at everything, deci nu ştiu dacă m-aş băga-n ceva...
Come on, cred că te-ai descurca măcar la descriere
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:27 am

Sa nu ne grabim. Eu zic ca mai intai sa vedem exact cate persoane se baga (ca sa stim cate parti avem). Apoi vedem cine la ce e bun si dispus sa se bage (ca sa vedem cate parti artistice avem), si abia apoi vedem care sunt partile si cum le impartim.

Cred ca cel mai bine ar fi sa facem o lista cu toti cei ce se baga, plus "talentul" lor (adica fiecare nume va avea mentiunea "art" sau "non-art", in functie de ce e dispus respectivul sa faca). Iar pentru un minim de confuzie, sugerez ca toti cei ce-si pun numele pe lista sa copieze si restul listei in postul lor, ca sa fim siguri ca nu pierdem pe nimeni. Incep eu:

Jegus Of Sburbia, non-art

EDIT: Si nu cred ca trollul nostru ar trebui sa fie luat chiar asa de mult in serios, asa cum nici forumu' asta nu e srs bsns.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:31 am

De asemenea, zic ca in functie de cati voluntari avem, sa avem ori un singur fantroll androgin, ori doi de sexe diferite. Ca sa nu aiba fiecare prea putin de facut in cazul in care suntem prea multi.
Sus In jos
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:31 am

Muflă a scris:
Milcşeic a scris:
I suck at everything, deci nu ştiu dacă m-aş băga-n ceva...
Come on, cred că te-ai descurca măcar la descriere

Ce descriere?
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:33 am

Vreau și eu să mă baaaag.

Eu m-aș băga la artă sau voice acting. (Deși cam dau rasol la voice acting, nici nu știu ce caracter aș putea să fac)

Plus că pe 13 pun un capitol special din Țărănoaiastuck. (Probabil cu un delay de 1 zi 2, because exams and other parallel works gosh)
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:41 am

Jegus of Sburbia a scris:
Jegus Of Sburbia, non-art
Muflă, art
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:45 am

OK, am decis sa mai adaug mentiunea "VA" pentru cei ce sunt dispusi sa faca si voice acting. Deci lista ar arata cam asa:

Jegus of Sburbia a scris:
Jegus Of Sburbia, non-art
Muflă, art
Junkie, art, VA
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 11:47 am

Jegus of Sburbia a scris:
Jegus Of Sburbia, non-art
Muflă, art
Junkie, art, VA
Pickle - art,VA

Sus In jos
Continut sponsorizat





So, ce facem pe 13? Empty
MesajSubiect: Re: So, ce facem pe 13?   So, ce facem pe 13? Icon_minitime

Sus In jos
 
So, ce facem pe 13?
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Nu facem ceva de halloween?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Off topic-
Mergi direct la: