Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Jocuri care ne-au impresionat

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Jocuri care ne-au impresionat Empty
MesajSubiect: Jocuri care ne-au impresionat   Jocuri care ne-au impresionat Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 6:35 am

Exact ce scrie pe cutie. Aici postăm şi discutăm acele jocuri sau serii de jocuri spectaculos de mişto de genial de mirifice care şi-au lăsat amprenta asupra copilăriei noastre (sau a weekend-ului trecut; nu trebuie neapărat să fie vechi sau nostalgice, trebuie doar să fie bune). I'll start:

Seria Pokemon: Dacă ai jucat vreun joc Pokemon şi ţi-a plăcut, ştii exact de ce l-am pus pe lista asta; dacă nu, îmi pare rău dar nu te pot ajuta; îmi este imposibil să spun exact ce mi-a plăcut aşa de mult la ele. Primul joc l-am primit de la verişoara mamei mele când eram în clasa I (fata nici nu poate înţelege amploarea acelui gest) şi am fost fan înrăit de atunci.

Iar coloana sonoră e genială.

Fallout New Vegas: Pot să vorbesc ore în şir despre atmosferă, personaje, poveste, arme, perk-uri, quest-uri, feels şi toate cele, dar ce m-a impresionat cel mai mult este elementul care le-a dat valoare cu adevărat acestor calităţi: libertatea. Am fost trântit în mijlocul deşertului şi-am fost lăsat de capul meu să quest-uiesc şi să explorez după cum mă taie capul, iar faptul că m-am simţit ca un participant la evenimentele jocului şi nu ca un spectator într-o perioadă în care moda era ca shooterele să fie cât mai liniare şi scriptate cu putinţă a fost o adevărată gură de aer proaspăt şi, împreună cu calităţile mai sus menţionate, a făcut FNV o experienţă absolut memorabilă.

Coloana sonoră, de asemenea, e genială.

Spec Ops: The Line: Jocul ăsta a fost... ei bine este încă. Imposibil de descris, adică. Serios, nu am nici cea mai vagă idee de unde să încep, aşa că pur şi simplu îl voi recomanda. Chiar dacă nu vă plac shooterele. Mai ales dacă nu vă plac shooterele hiper-eroice şi hiper-americane cu o poveste ce se poate rezuma în "hurr durr let's shoot us some evil bad guys". Campania e scurtă, o terminaţi în 4 ore pe Easy. Jucaţi-l pentru poveste. Povestea face tot jocul.

Povestea şi coloana sonoră genială.

Seria Ace Attorney: Am îndrăgit personajele care mai de care mai sărite de pe fix, am râs cu poftă la umorul la fel de trăznit al jocului, iar firele narative m-au ţinut în suspans până la sfârşit. Comedia şi drama sunt dozate perfect, exact atunci când este nevoie de ele, iar tranziţia de la una la alta se face fără să fie simţită şi fără să lase impresia că jocul nu ştie ce vrea să fie. În viitorul apropiat o să apară Ace Attorney 5 pe 3DS, fapt care (împreună cu lansarea Pokemon X şi Y) mă va determina să procur, în sfârşit, consola respectivă.

Am uitat să menţionez, coloana sonoră e genială.

Seria Portal: Cei care au jucat Portal 1 şi/sau 2 ştiu exact de ce. Cei care nu au jucat încă, jucaţi-l şi veţi şti exact de ce. Asta e tot ce am de spus.

Asta, şi faptul că coloana sonoră e genială.

Team Fortress 2: Cel mai bun joc multiplayer pe care l-am jucat. Vreodată. Şi de ce n-ar fi, că are tot ce-i trebuie? Comedie neagră la greu, catralioane de arme (şi pălării!), hărţi şi moduri de joc variate, debit mare de conţinut (atât oficial cât şi fan-made), un model Free2Play care nu este de fapt Pay2Win, şi, bineînţeles, mercenarii. Nouă crai de la răsărit, diferiţi ca ziua, noaptea, vara, iarna, cerul, pământul, Medicina, Politehnica şi Dreptul, toţi nebuni şi dragi mie toţii.

Şi să nu uităm să menţionăm coloana sonoră genială.

Alte jocuri la fel de impresionante (şi cu coloana sonoră la fel de genială), dar în ale căror detalii sunt prea obosit ca să mai intru, ar mai fi: Minecraft, Bad Company 2, Half-Life 2 (plus episoadele), Black Mesa, Skullgirls, Shadow of the Colossus, Castlevania: Order of Ecclesia şi Ghost Trick. Dumnezeulemarecelistălungă.

Şi cam astea ar fi ale mele.
Sus In jos
Walking Tornado

Walking Tornado


Mesaje : 364
Grist : 36
Data de inscriere : 06/10/2012
Varsta : 30
Patron troll : Vriska Serket

Jocuri care ne-au impresionat Empty
MesajSubiect: Re: Jocuri care ne-au impresionat   Jocuri care ne-au impresionat Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 8:01 am

Tot ce e de la Tell Tale Games, you name it, walking dead, monkey island, hector badge of carnage dar cel mai spectaculos Sam n Max freelance police.

Vorbesc serios, seria sam n max e plina de umor cand mai negru cand si mai negru, o poveste cu intorsatudi mai dramatice din punct de vedere spatio-temporal decat homestuck si cu niste personaje scoase din spitalul de nebunii al looney toonsului. Give it a go.

Alte jocuri.... devil may cry pentru button mashers. Dante swooon~~~ numai sa nu va apropiati de dmc 5 ca orbiti.

A da, si un joc(defapt doua) din fragedele-mi pruncii, time commando si buggs bunny n taz in time busters. Sa moara veta in paispe culori daca nu am rejucat chestiile astea de enspe mii de ori in ultimii ani.

Orice e sandbox pe lumea asta eu am jucat. Dar hai sa le luam pe alea mainstream. Gta, ac..... sims (nu ma omorati)
Desi tre sa recunosc ca am sims 3 instalat pe calculator cu vreo 3 expansion packuri. E in scopuri de shipping si dezvoltare de oc-uri plus hraneste sadica din mine mwhahaha cough.

A da, si am dat pe indie games in prostie, okay pewdie n cry fans i am talkin bout ib, yume nikki, witch's house, mad father, very pink game, off, demonophobia
Si dating sims pt forever alone ul din mine si aici le avem pe clasicele love hina, evangelion dar si alea mai ale lui pacathis(sp?). A da si hatoful boyfriend. Am jucat chestia asta in sesiune cu vecina de vis a vis sa vedem daca putem sa il vucerim pe dom doctor, sa spunem doar ca am devenit destul de...... sensibile la porumbei acum

O sa mai editez lista asta
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Jocuri care ne-au impresionat Empty
MesajSubiect: Re: Jocuri care ne-au impresionat   Jocuri care ne-au impresionat Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 9:14 am

Walking Tornado a scris:
dar cel mai spectaculos Sam n Max freelance police.
Yessssssss. Am jucat şi eu câteva jocuri din seria Sam & Max, şi anume Season 1 şi puţin din Season 2. Umorul este genial şi personajele sunt bestiale. Nu am nici cea mai vagă idee de ce nu m-am mai atins de jocurile astea.

Pe lângă astea, am mai jucat şi GTA IV (plus Ballad of Gay Tony, care fu şi mai tare ca IV, deşi Niko mi-a plăcut mai mult ca personaj principal), Sims 3 (în care făceam cum făceam şi tot ajungeam cu casa plină de lesbiene Jocuri care ne-au impresionat 2625669947) şi am văzut un Let's Play al Yume Nikki.
Sus In jos
Walking Tornado

Walking Tornado


Mesaje : 364
Grist : 36
Data de inscriere : 06/10/2012
Varsta : 30
Patron troll : Vriska Serket

Jocuri care ne-au impresionat Empty
MesajSubiect: Re: Jocuri care ne-au impresionat   Jocuri care ne-au impresionat Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 9:45 am

doctoruPropan a scris:
Walking Tornado a scris:
dar cel mai spectaculos Sam n Max freelance police.
Yessssssss. Am jucat şi eu câteva jocuri din seria Sam & Max, şi anume Season 1 şi puţin din Season 2. Umorul este genial şi personajele sunt bestiale. Nu am nici cea mai vagă idee de ce nu m-am mai atins de jocurile astea.

Pe lângă astea, am mai jucat şi GTA IV (plus Ballad of Gay Tony, care fu şi mai tare ca IV, deşi Niko mi-a plăcut mai mult ca personaj principal), Sims 3 (în care făceam cum făceam şi tot ajungeam cu casa plină de lesbiene Jocuri care ne-au impresionat 2625669947) şi am văzut un Let's Play al Yume Nikki.

Episodul 4 din sezonul 2 din sam n max e absolut genial, e cel mai genial dintre toate,dupa parerea mea, raspunde la toate intrebarile din primele 2 sezoane si e al naibii de amuzant.
Exemplu, m-au pus niste ailienuri sa raspund al intrebarea "ce-a fost intai oul sau gaina?" si am calatorit in timp pana anainte de big bang ca sa aflu si au facut astia ce au facut si ot am dat in paradoaxe , am murit de ras in repetate randuri in episodul asta
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Jocuri care ne-au impresionat Empty
MesajSubiect: Re: Jocuri care ne-au impresionat   Jocuri care ne-au impresionat Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 10:14 am

Walking Tornado a scris:
doctoruPropan a scris:
Walking Tornado a scris:
dar cel mai spectaculos Sam n Max freelance police.
Yessssssss. Am jucat şi eu câteva jocuri din seria Sam & Max, şi anume Season 1 şi puţin din Season 2. Umorul este genial şi personajele sunt bestiale. Nu am nici cea mai vagă idee de ce nu m-am mai atins de jocurile astea.

Pe lângă astea, am mai jucat şi GTA IV (plus Ballad of Gay Tony, care fu şi mai tare ca IV, deşi Niko mi-a plăcut mai mult ca personaj principal), Sims 3 (în care făceam cum făceam şi tot ajungeam cu casa plină de lesbiene Jocuri care ne-au impresionat 2625669947) şi am văzut un Let's Play al Yume Nikki.

Episodul 4 din sezonul 2 din sam n max e absolut genial, e cel mai genial dintre toate,dupa parerea mea, raspunde la toate intrebarile din primele 2 sezoane si e al naibii de amuzant.
Exemplu, m-au pus niste ailienuri sa raspund al intrebarea "ce-a fost intai oul sau gaina?" si am calatorit in timp pana anainte de big bang ca sa aflu si au facut astia ce au facut si ot am dat in paradoaxe , am murit de ras in repetate randuri in episodul asta

Clar, trebuie neapărat să mă apuc din nou de Sam & Max. Nu o voi face în viitorul apropiat (sau cel previzibil), dar o voi face.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jocuri care ne-au impresionat Empty
MesajSubiect: Re: Jocuri care ne-au impresionat   Jocuri care ne-au impresionat Icon_minitime

Sus In jos
 
Jocuri care ne-au impresionat
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Topicul in care se dau titluri de God Tier
» I need a persoană pe care s-o târăsc după mine pe la expoziţii.
» Topicul in care te plangi despre cacaturi because why the fuck not.
» Dacă tot avem atâţia useri care stau pe lângă mare...
» Un topic care probabil exista dar Mado e prea chioara ca sa-l gaseasca

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Off topic-
Mergi direct la: