Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Comic Con 2013

In jos 
+19
Sugoi Baka
Hanaki
Kyd
souleater
Charge me, Doctor!
Pickle
Crowmunist
ruffiezău
Va pupa Jean :)
Milcşeic
Shiniya
Pinku
Muflă
Dia Dia
Psii Diddy
Bluejay
Walking Tornado
paul monarkydstul
Jouster
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorMesaj
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeMier Apr 03, 2013 11:50 am

Kyd a scris:
Joe cel retard a scris:
Kyd a scris:
Joe cel retard a scris:

Ce pula mea imi copiezi chestia cu epatarea ,numai eu am dreptul, capisci???
Relax, coae.E internet.

Damn, ce rapid răspund.

Muie, numai eu am dreptul sa te alint.
Alintă-mă, Goe.Să ne împletim prepuţurile într-un gheizer infinit, iar ciocnirea sfârcurilor noastre să nască cicloni tropicali. Gay 1 Gay 2


Pula mea nu se va atinge de pula ta, asta e cert.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeMier Apr 03, 2013 11:56 am

dumniezău a scris:

sunt in preajma a FOARTE multi baieti o FOARTE mare parte din timp. Dar jur pe dracu ca niciodata nu am mai auzit asa ceva.
(sa nu se inteleaga prost, sunt intr-un colectiv predominant masculin si atat)
Well, dacă eşti băiat nu înseamnă neapărat că eşti şi creativ. Cel puţin 80% din ăia pe care-i ştiu eu nu pot mai mult de "lol hăhăhă 9gag"
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeMier Apr 03, 2013 11:59 am

Muflă a scris:
dumniezău a scris:

sunt in preajma a FOARTE multi baieti o FOARTE mare parte din timp. Dar jur pe dracu ca niciodata nu am mai auzit asa ceva.
(sa nu se inteleaga prost, sunt intr-un colectiv predominant masculin si atat)
Well, dacă eşti băiat nu înseamnă neapărat că eşti şi creativ. Cel puţin 80% din ăia pe care-i ştiu eu nu pot mai mult de "lol hăhăhă 9gag"

Viata si simtul umorului al colegilor mei ^
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeMier Apr 03, 2013 12:15 pm

Joe cel retard a scris:
Muflă a scris:
dumniezău a scris:

sunt in preajma a FOARTE multi baieti o FOARTE mare parte din timp. Dar jur pe dracu ca niciodata nu am mai auzit asa ceva.
(sa nu se inteleaga prost, sunt intr-un colectiv predominant masculin si atat)
Well, dacă eşti băiat nu înseamnă neapărat că eşti şi creativ. Cel puţin 80% din ăia pe care-i ştiu eu nu pot mai mult de "lol hăhăhă 9gag"

Viata si simtul umorului al colegilor mei ^

La mine cei din Austria nici măcar de 9gag nu știu, lor li se pare amuzant să arunce cu pietre în câini și să se joace Farmville pe Facebook.
Cei din România sunt faini rău, fac glume cretine (unei colege i-am legat cratița de mâncare a câinelui facultății de mașină, iar data următoare i-am legat un capac de WC. Dup-aia n-a mai lăsat-o mă-sa să vină cu mașina la facultate) și sunt distractivi.
Sus In jos
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeMier Apr 03, 2013 12:17 pm

Joe cel retard a scris:
Muflă a scris:
dumniezău a scris:

sunt in preajma a FOARTE multi baieti o FOARTE mare parte din timp. Dar jur pe dracu ca niciodata nu am mai auzit asa ceva.
(sa nu se inteleaga prost, sunt intr-un colectiv predominant masculin si atat)
Well, dacă eşti băiat nu înseamnă neapărat că eşti şi creativ. Cel puţin 80% din ăia pe care-i ştiu eu nu pot mai mult de "lol hăhăhă 9gag"

Viata si simtul umorului al colegilor mei ^

Same here. Dude, e ciudată rău ora de info, nu există monitor să nu aibă tab cu 9gag .__. S-a potolit lumea, de când a început Grecia să arunce cu note mici.
Sus In jos
Va pupa Jean :)

Va pupa Jean :)


Mesaje : 162
Grist : 14
Data de inscriere : 24/11/2012
Localizare : in inima ta

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Apr 04, 2013 4:25 am

Eridan Puric a scris:
Junkie Captora a scris:
Eridan Puric a scris:
am și ofensat lume pe tumblr cu hora aia, acum chiar suntem importanți

Am văzut și eu...
Dacă asta numesc ei ofensă, să dansezi o horă în jurul unui polițist...
Nu vreau să știu cât de ofensiv este pentru ei dacă ne puneam pe vandalizat monumentul și bătut oameni pe stradă, cum au făcut alții.

Hora are semnificație de voie bună și prosperitate. Nu văd nimic ofensiv la chestia asta.

Eu pun pariu că dacă-l rugam frumos pe polițist, juca și el hora cu noi.
eu și sirenă ne împrietenisem cu el

il invitam la discutii generale
Sus In jos
ruffiezău
Titty Sprinkles
ruffiezău


Mesaje : 161
Grist : 26
Data de inscriere : 15/01/2013
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti
Patron troll : Vriska Serket

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Apr 04, 2013 8:04 am

Milcşeic a scris:
Joe cel retard a scris:
Muflă a scris:
dumniezău a scris:

sunt in preajma a FOARTE multi baieti o FOARTE mare parte din timp. Dar jur pe dracu ca niciodata nu am mai auzit asa ceva.
(sa nu se inteleaga prost, sunt intr-un colectiv predominant masculin si atat)
Well, dacă eşti băiat nu înseamnă neapărat că eşti şi creativ. Cel puţin 80% din ăia pe care-i ştiu eu nu pot mai mult de "lol hăhăhă 9gag"

Viata si simtul umorului al colegilor mei ^

Same here. Dude, e ciudată rău ora de info, nu există monitor să nu aibă tab cu 9gag .__. S-a potolit lumea, de când a început Grecia să arunce cu note mici.

da frate, si daca nu esti si tu pe 9gag te mai si trag de maneca sa iti arate cine stie ce rage comic cacacios.
si se cracaneaza de ras la orice rahat ¬_¬
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Apr 04, 2013 8:06 am

Surpriză: S-ar putea să ajung și la Otaku Fest.

Eu pe 9 Mai mă întorc în țară că am o săptămână vacanță (eh mi-am băgat eu pula în ea de fiziologie și am zis că nu mă duc la LP-uri că și-așa am făcut fiziologie în anul 1 și 2.).

Deci nu scăpați de mine, huehuehue.

(Cum dracu să fac cu biletele, cred că le iau acum din țară cât mai stau pe aici)


Și cred că o să vin în cosplay, probabil Jake/GodTier!John sau Dave. E prea cald să fac un troll, că dacă era după mine veneam în Cronus.
Sus In jos
Va pupa Jean :)

Va pupa Jean :)


Mesaje : 162
Grist : 14
Data de inscriere : 24/11/2012
Localizare : in inima ta

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Apr 04, 2013 9:00 am

eu voiam sa ma fac taranoaiastuck terezi dar acum am realizat si eu ca vremea e o problema ://
Sus In jos
souleater

souleater


Mesaje : 54
Grist : 9
Data de inscriere : 22/02/2013
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti rahat
Patron troll : Feferi Peixes

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 2:10 am

dearest people from the forum

o sa am stand la otaku (adica huehue scoala japoneza o sa aiba si o sa stau si eu pe acolo) si probabil o sa facem stickere si insigne si semne de carte cu homestuck printre multe altele. so i'm begging for ideas, give me ideas, ce cacat sa desenez ca duc lipsa de imaginatie.
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 2:17 am

souleater a scris:
dearest people from the forum

o sa am stand la otaku (adica huehue scoala japoneza o sa aiba si o sa stau si eu pe acolo) si probabil o sa facem stickere si insigne si semne de carte cu homestuck printre multe altele. so i'm begging for ideas, give me ideas, ce cacat sa desenez ca duc lipsa de imaginatie.
erau chestii amuzante pe tumblr gen semne de carte cu dirk, cu capul legat de corp doar printr-o ață, și la fel și cu eridan tăiat în două
qwq ce mișto de tine că ai stand omg
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 2:39 am

souleater a scris:
dearest people from the forum

o sa am stand la otaku (adica huehue scoala japoneza o sa aiba si o sa stau si eu pe acolo) si probabil o sa facem stickere si insigne si semne de carte cu homestuck printre multe altele. so i'm begging for ideas, give me ideas, ce cacat sa desenez ca duc lipsa de imaginatie.

Pai poti incepe cu simbolurile trolilor/copiilor/god tier-urilor. Eventual ai putea sa folosesti chestii pe care le-am creat noi.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 3:35 am

Jegus of Sburbia a scris:
souleater a scris:
dearest people from the forum

o sa am stand la otaku (adica huehue scoala japoneza o sa aiba si o sa stau si eu pe acolo) si probabil o sa facem stickere si insigne si semne de carte cu homestuck printre multe altele. so i'm begging for ideas, give me ideas, ce cacat sa desenez ca duc lipsa de imaginatie.

Pai poti incepe cu simbolurile trolilor/copiilor/god tier-urilor. Eventual ai putea sa folosesti chestii pe care le-am creat noi.
Eu sunt ok în caz că foloseşte din chestiile mele, dar am impresia că trebuie să şi le deseneze ei
Sus In jos
souleater

souleater


Mesaje : 54
Grist : 9
Data de inscriere : 22/02/2013
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti rahat
Patron troll : Feferi Peixes

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 3:53 am

Muflă a scris:
Jegus of Sburbia a scris:
souleater a scris:
dearest people from the forum

o sa am stand la otaku (adica huehue scoala japoneza o sa aiba si o sa stau si eu pe acolo) si probabil o sa facem stickere si insigne si semne de carte cu homestuck printre multe altele. so i'm begging for ideas, give me ideas, ce cacat sa desenez ca duc lipsa de imaginatie.

Pai poti incepe cu simbolurile trolilor/copiilor/god tier-urilor. Eventual ai putea sa folosesti chestii pe care le-am creat noi.
Eu sunt ok în caz că foloseşte din chestiile mele, dar am impresia că trebuie să şi le deseneze ei

noi trebuie sa le desenam si oricum tbh nu imi permit sa folosesc chestii desenate de altcineva.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 5:19 am

Ei bine, eu aş cumpăra chestii cu Fefeta, Midnight Crew, Lord English, Calliope/Caliborn şi LOWAS. Şi probabil alte chestii. Sper că asta te-a ajutat, deşi, sincer, nu prea am idee cum să te ajut să-ţi găseşti inspiraţia.
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 5:35 am

Chestii cu Kurloz, Gamzee si Caliborn/Calliope ma fac fericit.

Dar si chestii cu alte personaje ma fac fericit.
Sus In jos
souleater

souleater


Mesaje : 54
Grist : 9
Data de inscriere : 22/02/2013
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti rahat
Patron troll : Feferi Peixes

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 5:40 am

Jegus of Sburbia a scris:
Ei bine, eu aş cumpăra chestii cu Fefeta, Midnight Crew, Lord English, Calliope/Caliborn şi LOWAS. Şi probabil alte chestii. Sper că asta te-a ajutat, deşi, sincer, nu prea am idee cum să te ajut să-ţi găseşti inspiraţia.

bai sa stii ca m-ai ajutat, mersi mult :D nu ma apuc acum sa fac un studiu de piata pe bune dar macar sa stiu si eu cam ce ati vrea sa vedeti la stand. calliope/caliborn o sa fie sigur.
Sus In jos
souleater

souleater


Mesaje : 54
Grist : 9
Data de inscriere : 22/02/2013
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti rahat
Patron troll : Feferi Peixes

Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 5:42 am

Joe cel retard a scris:
Chestii cu Kurloz, Gamzee si Caliborn/Calliope ma fac fericit.

Dar si chestii cu alte personaje ma fac fericit.
nici nu se pune problema, i love makaras too
Sus In jos
Continut sponsorizat





Comic Con 2013  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Comic Con 2013    Comic Con 2013  - Pagina 15 Icon_minitime

Sus In jos
 
Comic Con 2013
Sus 
Pagina 15 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Subiecte similare
-
» Poze Comic Con 2013
» Comic con
» PREZENȚĂ COMIC CON
» COMic CON 2014
» Nijikon 2013

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Discuţii generale :: Con-uri, meet-uri etc.-
Mergi direct la: