Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Vriska vs. Terezi

In jos 
+5
paul monarkydstul
Walking Tornado
Charge me, Doctor!
Eipal
Muflă
9 participanți

So, who's better?
Terezi
Vriska vs. Terezi Vote_lcap55%Vriska vs. Terezi Vote_rcap
 55% [ 11 ]
Vriska
Vriska vs. Terezi Vote_lcap45%Vriska vs. Terezi Vote_rcap
 45% [ 9 ]
Total voturi : 20
 

AutorMesaj
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeDum Mar 25, 2012 9:58 am

Cineva trebuia să facă asta. Încearcă să şi explici de ce-ai ales pe cine-ai ales.
Sus In jos
Eipal
Seer of Mind
Eipal


Mesaje : 665
Grist : 22
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 28
Localizare : LAND OF BRAINS AND FIRE
Patron troll : Tavros Nitram

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeDum Mar 25, 2012 10:56 am

Terezi is awesome.
She's cute, just, nice, sexy (only I find her that way...), cool, and someday we'll draw red things in a treehouse, then fuck and make a human-troll. But Vriska is cool too, and sexy... But she's... Dead. Somehow... And evil...
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeDum Mar 25, 2012 11:07 am

Eipăl a scris:
Terezi is awesome.
She's cute, just, nice, sexy (only I find her that way...), cool, and someday we'll draw red things in a treehouse, then fuck and make a human-troll. But Vriska is cool too, and sexy... But she's... Dead. Somehow... And evil...
Terezi nu mi se pare nici drăguţă, nici de treabă, nici sexy... Da' una dintre cele mai importante chestii care o fac superioară Vriskăi e faptul că tipa n-are nici măcar o afurisită de urmă de nesiguranţă. And that's fuckin' awesome. Plus că s-a apropiat atâta de Karkat (şi crede-mă, e-al dracu de greu să te apropii de cineva ca el) şi reuşeşte să manipuleze alţi trolli fără să apeleze la "cheap mind tricks", ca Vriska.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeLun Mar 04, 2013 3:35 am

Terezi.

Because of reasons. And this:



But mostly reasons.
Sus In jos
Walking Tornado

Walking Tornado


Mesaje : 364
Grist : 36
Data de inscriere : 06/10/2012
Varsta : 30
Patron troll : Vriska Serket

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeLun Mar 04, 2013 4:16 am

Eipăl a scris:
Terezi is awesome.
She's cute, just, nice, sexy (only I find her that way...), cool, and someday we'll draw red things in a treehouse, then fuck and make a human-troll. But Vriska is cool too, and sexy... But she's... Dead. Somehow... And evil...




Ti-ai facut 6 conturi sa o votezi pe tz?


Also, vriska better because
Badass
Mind control powers
Luck theft powers
Xrayish vision
Huge lusus that eats trolls
Great social status
Intelligent
Manipulative
Great ambition and drive
Evolves as a character
Leader skills
Has helped john ascend
Actively searching for solutions for the le problem in contrast to "others " who preffer to give it all up for a clown
Has a good relationship with dancestor
Is pursued by hussie
Was at one point a Cyborg
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeLun Mar 04, 2013 5:05 am

Vriska
Sus In jos
Pinku

Pinku


Mesaje : 330
Grist : 7
Data de inscriere : 14/09/2012
Varsta : 27
Localizare : In hell
Patron troll : Equius Zahhak

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeLun Mar 04, 2013 9:40 am

Vriska ,because tz is too overrated
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeLun Mar 04, 2013 10:16 am

I can't even choose, they're both awesome except one of them is a bitch and the other one is still kind of a bitch but not that bitchy and she likes chalk and justice, but Terezi tried to kill John a few times so she kind of sucks but I still love her .I love every character, I used to hate Tavros but now I like him ,help me. A, de fapt, cred ca tot nu-mi place Latula. Latula is just....no.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeLun Mar 04, 2013 10:59 am

Şi eu aş încerca să scap de John în locu' ei, to be honest. Puştiul m-a făcut să-mi smulg pielea de pe craniu în primele câteva acte.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeLun Mar 04, 2013 11:41 am

Muflă a scris:
Şi eu aş încerca să scap de John în locu' ei, to be honest. Puştiul m-a făcut să-mi smulg pielea de pe craniu în primele câteva acte.
I think he's adorable.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeLun Mar 04, 2013 11:55 am

Dr.Pickle a scris:
Muflă a scris:
Şi eu aş încerca să scap de John în locu' ei, to be honest. Puştiul m-a făcut să-mi smulg pielea de pe craniu în primele câteva acte.
I think he's adorable.
Dar ar fi fost mai adorabil dacă nu s-ar fi jucat atâta cu nervii mei. Anyhow, crezi că e adorabil din cauza felului în care-l văd fanii (fanfics, fanart, ship-uri etc.), nu pentru că îl placi ca personaj. You know it's true.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeLun Mar 04, 2013 4:07 pm

Muflă a scris:
Dr.Pickle a scris:
Muflă a scris:
Şi eu aş încerca să scap de John în locu' ei, to be honest. Puştiul m-a făcut să-mi smulg pielea de pe craniu în primele câteva acte.
I think he's adorable.
Dar ar fi fost mai adorabil dacă nu s-ar fi jucat atâta cu nervii mei. Anyhow, crezi că e adorabil din cauza felului în care-l văd fanii (fanfics, fanart, ship-uri etc.), nu pentru că îl placi ca personaj. You know it's true.
YES THAT'S EXACTLY IT. Nu, chiar imi place, si Dave e un douche si in fanarturi arata ca barbatul visurilor mele, dar imi place tocmai pentru faptul ca e un douche dar in acelasi timp e si serios si ...intelept? Si John e silly si ii place Nic Cage, Rose e fata misterioasa cu vocabularul dezvoltat si cunostinte superioare in orice domeniu care citeste mult, well that's my type of woman iar Jade e dura si grumpy si suparacioasa si toate alea dar in acelasi timp e si o raza de soare care te imbolnaveste de diabet. They're just all so perfect. Damn you Hussie, why can't you make a character that I don't like?Latula nu se pune, Latula nu va avea niciodata un loc in inima mea
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 3:11 am

Mie-mi plac amândouă la fel de mult...chiar nu mă pot hotărî, gomen. Și Vriska îmi place, și Terezi îmi place...nu știuuuuuuuu. *absconds*
Fiecare caracter are farmecul lui, nu pot să fac o clasificare să zic că troll-ul X e mai marfă decât troll-ul Y. Mie-mi plac toți trollii dar primul troll de care mi-a plăcut la nebunie a fost Vriska, așa cum am văzut-o am zis "OMG HOLY SHIT SHE'S AWESOME my new favourite character", dar dup-aia am dat de Eridan și am fost "ok wait this one is way too precious to not be my favourite character".
Dar numai din cauza asta înclin către Vriska.

Trebuie să recunosc că nu prea mi-a plăcut de Feferi pe la început dar dup-aia începuse să-mi placă și ea.
Sus In jos
ruffiezău
Titty Sprinkles
ruffiezău


Mesaje : 161
Grist : 26
Data de inscriere : 15/01/2013
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti
Patron troll : Vriska Serket

Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitimeJoi Mar 07, 2013 6:31 am

UGH. sincer, imi plac amandoua APROAPE la fel de mult, doar ca Vriska a fost asa o chestie "patron pride" la inceput si abia apoi, dupa ce am citit HS a 2-a oara am inceput sa o plac pe bune. pe cand Terezi, nu stiu, nu am niciun motiv, i just like her a bit more, man.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vriska vs. Terezi Empty
MesajSubiect: Re: Vriska vs. Terezi   Vriska vs. Terezi Icon_minitime

Sus In jos
 
Vriska vs. Terezi
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Discuţii generale-
Mergi direct la: