Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 413 day?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
tthelandofdoomandcakes

tthelandofdoomandcakes


Mesaje : 4
Grist : 0
Data de inscriere : 25/03/2014

413 day?  Empty
MesajSubiect: 413 day?    413 day?  Icon_minitimeMar Mar 25, 2014 7:30 am

Hey guys! Eu caut de o groaza de timp un forum pentru fanii Homestuck( google is shit) si am gasit recent comoara asta :3 .Si din moment ce eu nu cunosc pe nimeni care sa fie fan Homestuck, ma gandeam...oare se organizeaza si in Romania 413 day?( aka. HSday) Daca da, atunci asta ar fi o metoda grozava de a intalni alte persone care si-au vandut sufletul lui Hussie !. Oricum, sper ca in curand, va fi si in Romania o comunitate Homestuck :3 ( Eu sunt din Craiova in caz ca sunt fani aici ,ceea ce e foarte probabil, dar e greu sa-i gasesti)
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

413 day?  Empty
MesajSubiect: Re: 413 day?    413 day?  Icon_minitimeMar Mar 25, 2014 12:46 pm

N-am idee dacă se organizează sau nu 413day, e posibil să ne-ntâlnim aşa, câţiva, prin oraşele cu mai mulţi fani, gen Bucureşti sau Constanţa.
Also, ne strângem mulţi pe la convenţii. Comic Con, Niji, Otaku, you name it. Dacă vii sigur dai de noi.
Forumul e mort, dacă vrei să vorbeşti cu userii care erau p-aici înainte tre' să-i cauţi în grupul de facebook (eww), să le iei skype-ul sau să-ncerci să dai de ei pe tumblr.
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

413 day?  Empty
MesajSubiect: Re: 413 day?    413 day?  Icon_minitimeMier Mar 26, 2014 5:20 am

Hmm, din câte știam, Candy era din Craiova ?!?!?!?!?!?! Căcat, pe creierul meu scrie "Made in China".
În fine, legat de 413, e posibil să se organizeze ceva. De fapt, mai mult ca sigur că se va organiza ceva.

Cel mai bine ar fi să intri pe grupul de Facebook sau Skype sau Tumblr sau sau sau sau. Noi suntem peste tot (cel puțin, eu). Eventual îți dau private message cu link-ul către grupul Homestuck de pe Facebook, și-ți las și Skype-ul meu ca să te adaug în grup în cazul în care ai Skype.

Cum a zis și Muflă, noi ne strângem și pe la con-uri. Eu de exemplu o să vin la Comic Con, dacă treci pe-acolo și vezi un Sollux cosplayer (eu) umblând cu un Eridan cosplayer (iubita mea), vino la noi and say hey.
Sus In jos
tthelandofdoomandcakes

tthelandofdoomandcakes


Mesaje : 4
Grist : 0
Data de inscriere : 25/03/2014

413 day?  Empty
MesajSubiect: Re: 413 day?    413 day?  Icon_minitimeMier Mar 26, 2014 5:59 am

In legatura cu Comic Con, eu personal as vrea sa vin, si as putea sa stau la verisoara mea, da ea are examenele atunci si nu poate sa vina cu mine , si ai mei nu au incredere sa ma lase singura ( si ii inteleg). Oricum, daca vin, o sa vin cu siguranta la voi sa va salut si o sa aduc si niste faygo(daca gasesc).
Si, ar fi grozav daca ai putea sa-mi dai un link pentru facebook, sau un skype. E cam nasol cand ma duc la scoala si le arat si spun colegilor de Homestuck iar ei sunt ceva gen :,, Ce-i cu gandacii astia?" And thank you for the reply. :3
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

413 day?  Empty
MesajSubiect: Re: 413 day?    413 day?  Icon_minitimeMier Mar 26, 2014 6:06 am

tthelandofdoomandcakes a scris:
In legatura cu Comic Con, eu personal as vrea sa vin, si as putea sa stau la verisoara mea, da ea are examenele atunci si nu poate sa vina cu mine , si ai mei nu au incredere sa ma lase singura ( si ii inteleg). Oricum, daca vin, o sa vin cu siguranta la voi sa va salut si o sa aduc si niste faygo(daca gasesc).
    Si, ar fi grozav daca ai putea sa-mi dai un link pentru facebook,  sau un skype. E cam nasol cand ma duc la scoala si le arat si spun colegilor de Homestuck iar ei sunt ceva gen :,, Ce-i cu gandacii astia?"  And thank you for the reply. :3

Înțeleg perfect situația. Oricum, presupunând că ai ajunge, you know the drill. 413 day?  1586097134 
Ți-am trimis un mesaj privat cu toate datele mele de contact, dar în cazul în care nu l-ai primit, Skype-ul meu este sasha-jaded, îmi dai add și te adaug în grup. Tot pe Skype îți dau și grupul de Facebook.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

413 day?  Empty
MesajSubiect: Re: 413 day?    413 day?  Icon_minitimeMier Mar 26, 2014 8:27 am

Crowmunist a scris:
Hmm, din câte știam, Candy era din Craiova ?!?!?!?!?!?!
Yep, Craiova.
Sus In jos
Continut sponsorizat





413 day?  Empty
MesajSubiect: Re: 413 day?    413 day?  Icon_minitime

Sus In jos
 
413 day?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Discuţii generale-
Mergi direct la: