Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Toribash

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Shenanigans

Shenanigans


Mesaje : 9
Grist : 2
Data de inscriere : 18/03/2013
Varsta : 24
Localizare : Peste tot
Patron troll : Nepeta Leijon

Toribash Empty
MesajSubiect: Toribash   Toribash Icon_minitimeMar Mar 19, 2013 6:12 am

Toribash

E un joc. Probabil n-ai auzit vreodata de el, probabil da. Pai, evident auzi de la mine fiindca citesti asta. Toribash este un joc de lupte turn-based. In el iti faci PROPRIILE MISCARI. Cu toate astea, cand incepi, sa nu te simti dezamagit ca nu-ti iese nimic comparabil cu ce e in trailer.

Principiul e destul de simplu. In mai multe "ture" decizi ce articulatii (jointuri) sa misti; se pot contracta, extinde, sau roti si indoi (la chest si lumbar). Apoi, pentru o perioada, corpul se va misca cum i-ai zis, si se va opri. Poti sa schimbi cum se misca, si sa repeti. De exemplu, sa zicem ca intr-o tura contractezi cotul apoi in alta il extinzi; rezultatul este mana ta indoindu-se apoi indreptandu-se din nou. Poti combina miscarile pentru fel de fel de rezultate; rupe-ti oponentul in doua, sau taie-ti capul cu sabia.

Moduri de joc:

  • Aikido - Turele sunt de 10, apoi 20, apoi 30... milisecunde. Oponentii sunt intr-un patrat mic si daca iesi din el si atingi pamantul pierzi. Imi place ca e destul de fain dar dureaza mult sa treci de coada. Chestiile se rup FOARTE GREU, dar odata mi-a iesit capul fara motiv.
  • Judo - Modul meu preferat. Turele sunt de 70 milisecunde, nu e nici un patrat. Pierzi cand atingi pamantul cu altceva decat talpi sau palme. Chestiile se rup FOARTE USOR.
  • Twinswords - Fiecare are 2 sabii, intr-un patrat MARE. Poti atinge pamantul din patrat cu orice. 100% sanse sa-ti rupi totul.
  • Wushu - Turele sunt de 50 milisecunde, la distanta mare. Trebuie sa stii sa ajungi la oponent. Din pacate multi fug de oponent si luptele ajung sa dureze mult, uneori chiar sa se re-joace fiindca e draw
  • Alte moduri - Poti CREA moduri usor in joc, deci astea sunt doar fractiunea cea mai cunoscuta. Exista sute de alte moduri!


Toricash:

In josul ferestrei cu jocul vei vedea ca scrie "TC numar". Reprezinta cati bani ai. La fiecare castig pe server oficial, primesti 10 TC. De asemenea, poti castiga turnee, poti face pariuri, trade, sa profiti de preturile modificate din market, sa cumperi boostere si faci rost de TC si prin alte feluri.
Dar ce poti face cu acesti bani virtuali? Pai, daca ajungi la intermediate, o sa intalnesti multi oameni care au corpul colorat, sau chestii. Cu Toricash cumperi astea. Unele au preturi decente si cu picioarele pe pamant, de exemplu ca sa fii verde complet nu-ti trebuie mai mult de 500 TC, si asta include culoarea numelui si tot ce poti concepe. Dar unele chestii costa mai mult. Ca sa ai un texture custom la O SINGURA parte iti trebuie 2000TC, si asta e cea mai slaba calitate. Un sunet custom cand castigi costa 1000TC. Apoi sunt o gramada de alte chestii; flame-uri, poze pe pamant, etc... Pe forum unele chestii au preturi aberante. 1 Qi (castigi 1 Qi la fiecare lupta, nu conteaza daca o castigi sau nu) costa 1 miliard de TC. Nu stiu de ce.

Centuri:

Voi lista centurile care au fost atinse pana acum
White - 0-20 jocuri
Yellow - 20-50 jocuri
Orange - 50-100 jocuri
Green - 100-200 jocuri
Blue - 200-500 jocuri
Brown - 500-1000 jocuri
Black - 1000-2000 jocuri
Apoi vin 2nd dan blackbelt 2000-3000, 3rd dan 3000-4000 pana la:
9th Dan Black - 9000-10000
10th Dan Black - 10000-15000
Master Belt - 15000-20000
Custom Belt - 20000-50000
Godbelt - restul

Eu sunt Black Belt (pe sergiu8957), Blue Belt (pe Shenanigans) si Green Belt si Orange Belt pe restul.

Daca incearca cineva jocul sa-mi spuna cum i se pare. Nu ocupa mult si e fain sa joci, mai ales cu prieteni.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Toribash Empty
MesajSubiect: Re: Toribash   Toribash Icon_minitimeMar Mar 19, 2013 1:24 pm

Nu.
Sus In jos
Shenanigans

Shenanigans


Mesaje : 9
Grist : 2
Data de inscriere : 18/03/2013
Varsta : 24
Localizare : Peste tot
Patron troll : Nepeta Leijon

Toribash Empty
MesajSubiect: Re: Toribash   Toribash Icon_minitimeMier Mar 20, 2013 4:10 am

pizza hawaii e de cacat a scris:
Nu.
De ce...?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Toribash Empty
MesajSubiect: Re: Toribash   Toribash Icon_minitime

Sus In jos
 
Toribash
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Off topic-
Mergi direct la: