Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Fears and Nightmares

In jos 
+4
Jouster
Charge me, Doctor!
Muflă
Pickle
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 11:13 am

Care sunt fobiile voastre? Cosmaruri ciudate care v-au lasat cu traume? Experiente paranormale? La I just don't feel like sleeping tonight and I thought this would be a nice topic.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 11:29 am

De când mă ştiu nu suport să-mi atingă cineva picioarele de la glezne-n jos, pur şi simplu îmi pierd rahatul. Când dorm m-asigur mereu că le am învelite, când stau pe un scaun sunt mereu într-o poziţie L-ish ca să nu fie nevoie să le ţin pe pământ, departe de mine, etc. Mărog, îţi dai seama că nu fac asta la şcoală, într-un bar sau whatever, dar când sunt acasă (şi mai ales când sunt desculţă) prefer s-o fac.
Also, mai e şi problema clasică. Da, aia cu întunericul. And my visual snow is always making things worse. Puricii ăia se văd mai pronunţaţi pe un background închis la culoare şi uneori se văd ca doi ochi roşii sau alterează umbrele, blah blah blah. Mi-e lene să intru în detalii. Şi uitatul pe fereastră sau în oglindă noaptea. Evit chestia aia cât de mult pot.
De coşmaruri nu pot să zic prea multe, coşmarurile mele sunt mişto. Simt mai multă adrenalină decât frică. Unele vise din starea aia de semi-somn sunt mai creepy, dar sunt prea apatică să reacţionez la ele.
Oh, şi am menţionat că am biroul fix lângă o fereastră şi odată, când am uitat să las jaluzelele (mai era şi lumina stinsă) am început să simt din senin o prezenţă ciudată? Am făcut tot posibilul să-mi ţin ochii la monitor şi să nu mă uit, apoi s-a auzit ca şi cum cineva ar bate cu unghia-n geam de vreo 12 ori and then nothing.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 11:52 am

Cosmarurile mele sunt de 2 feluri:

Primul e cosmarul de tip film horror/suprarealist, in care figureaza monstri si fenomene fara vreo noima sau motivatie, ceea ce ii face si mai infricosatori. Intotdeauna se termina cu mine imobilizat, neputincios, incapabil de a urla desi vreau nespus de mult sa o fac. Cand panica atinge un punct culminant, ma trezesc si nu ma mai culc toata noaptea.

In al doilea tip, ma duc la scoala fara pantaloni pe mine.
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:10 pm

1. Am o teama ingrozitoare de serpi. Daca vad un cacat de sarpe, oricat de mic ar fi,urlu ca un copil de 3 ani si o iau la fuga.
2. Unele din experientele mele paranormale a fost cand l-am vazut pe Slenderman acum 2-3 ani (seriously, ce cacat poate fi fara fata si imbracat in costum si de doua ori mai inalt decat mine??)
3. Cosmarurile mele sunt...Foarte...Satanice. Oh, did I mention I sometimes get sleep paralysis? Fun times.
Sus In jos
dark vodka pointman night

dark vodka pointman night


Mesaje : 1020
Grist : 96
Data de inscriere : 19/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Constanta
Patron troll : Aradia Megido

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:11 pm

mi-e frica de lobotomie
dell si pinku:
dell e neinfricata
pinku la fel
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:12 pm

We're sharing some fears, also, si eu am problema cu puricii in intuneric, oare numai miopii o au? Oricum,pe langa frica de geamuri,oglinzi si prinsul de picioare, imi mai e frica si de paianjeni, stradute intortochiate, scari de bloc, intuneric, coridoare lungi si intunecate, sa stau singura intr-o sala de clasa, scarile exterioare,animalele de plus[pe timp de noapte , fara ochelari], sifoniere, papusi vechi, parul lung brunet, fetele cu piele foarte palida si ochi negri, fantani, scartaituri.
I'm a scaredy-cat, cosmaruri memorabile nu prea am avut, decat unul in care totul era frumos si ok si eram cu bunica si faceamm glume cu o alta femeie pe care o cunostea si pur si simplu dintr-o data a aparut gramps mort cu un fel de solzi si ochi cu pupile de pisica si acum tremur ohfucknumaigata. Aproape ca am facut un atac de cord atunci, eram destul de mica si nu trecusera decat cateva zile de la inmormatare. In rest cand eram mica aveam o gramada de cosmaruri dar nu imi mai amintesc altele, decat unul cu o vulpe foarte foarte urata intr-un labirint, experiente paranormale n-am avut , decat ca era un timp cand ma trezeam noaptea la aceeasi ora si auzeam ciripituri care parca deveneau sunete de cioara si se apropiau tot mai mult. So, din nou, I'm a scareeeedy-cat~. OTL
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:15 pm

Jouster a scris:
1. Am o teama ingrozitoare de serpi. Daca vad un cacat de sarpe, oricat de mic ar fi,urlu ca un copil de 3 ani si o iau la fuga.
2. Unele din experientele mele paranormale a fost cand l-am vazut pe Slenderman acum 2-3 ani (seriously, ce cacat poate fi fara fata si imbracat in costum si de doua ori mai inalt decat mine??)
3. Cosmarurile mele sunt...Foarte...Satanice. Oh, did I mention I sometimes get sleep paralysis? Fun times.
Am mai auzit de sleep paralysis, de atunci nu prea mai dorm pe spate, oricum, poti descrie cum se desfasoara? Halucinatiile pot "intra in contact" cu tine? La
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:17 pm

doctoruPropan a scris:
In al doilea tip, ma duc la scoala fara pantaloni pe mine.
N-am nicio treabă când sunt fără chiloţi/pantaloni prin vise, nici măcar nu contează dacă sunt epilată sau nu. Sunt gen "FUCK EVERYBODY, I DON'T CARE ABOUT THIS SHIT."

Jouster a scris:
1. Am o teama ingrozitoare de serpi. Daca vad un cacat de sarpe, oricat de mic ar fi,urlu ca un copil de 3 ani si o iau la fuga.
Futu-i, ador şerpii. Ar fi mişto să am unul dacă n-ar trebui să-l hrănesc cu şobolani morţi. Să-mi umble aşa printre degete şi pe după gât La

Jouster a scris:
Oh, did I mention I sometimes get sleep paralysis? Fun times.
Povesteşte
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:20 pm

Dr.Pickle a scris:
We're sharing some fears, also, si eu am problema cu puricii in intuneric, oare numai miopii o au?
Nu. Caută "visual snow" pe Wikipedia.
Also, de ce am plus la aberaţiile pe care le-am scos? O_o
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:21 pm

Dr.Pickle a scris:
Jouster a scris:
1. Am o teama ingrozitoare de serpi. Daca vad un cacat de sarpe, oricat de mic ar fi,urlu ca un copil de 3 ani si o iau la fuga.
2. Unele din experientele mele paranormale a fost cand l-am vazut pe Slenderman acum 2-3 ani (seriously, ce cacat poate fi fara fata si imbracat in costum si de doua ori mai inalt decat mine??)
3. Cosmarurile mele sunt...Foarte...Satanice. Oh, did I mention I sometimes get sleep paralysis? Fun times.
Am mai auzit de sleep paralysis, de atunci nu prea mai dorm pe spate, oricum, poti descrie cum se desfasoara? Halucinatiile pot "intra in contact" cu tine? La

Imagineaza-ti ca esti atacata si sufocata de un monstru si tu nu te poti misca, apara, tipa, sau face orice altceva. (am mai mentionat ca nu poti sa respiri si dupa ce te trezesti, incepi sa tremuri si iti e rau?)
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:25 pm

Muflă a scris:


Jouster a scris:
Oh, did I mention I sometimes get sleep paralysis? Fun times.
Povesteşte

Pai, ultima data a fost acum cateva zile cand am visat ca un diavol (cred ca era Abbadon sau Abalam,nu mai stiu) ma tortura si...Eram treaz dar nu puteam sa ma misc si diavolul ma tot tortura si nu puteam nici sa tip. Pot sa spun ca m-am trezit tremurand ca varga. Oh si a mai fost odata cand incercam sa ma trezesc (numaram de trei ori si incercam sa deschid ochii) dar ma "trezeam" intr-un alt vis in care eram fugarit de diavoli si alte cacaturi supranaturale. Atunci parca am plans.


Ultima editare efectuata de catre Jouster in Sam Feb 16, 2013 12:26 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:26 pm

Jouster a scris:
Dr.Pickle a scris:
Jouster a scris:
1. Am o teama ingrozitoare de serpi. Daca vad un cacat de sarpe, oricat de mic ar fi,urlu ca un copil de 3 ani si o iau la fuga.
2. Unele din experientele mele paranormale a fost cand l-am vazut pe Slenderman acum 2-3 ani (seriously, ce cacat poate fi fara fata si imbracat in costum si de doua ori mai inalt decat mine??)
3. Cosmarurile mele sunt...Foarte...Satanice. Oh, did I mention I sometimes get sleep paralysis? Fun times.
Am mai auzit de sleep paralysis, de atunci nu prea mai dorm pe spate, oricum, poti descrie cum se desfasoara? Halucinatiile pot "intra in contact" cu tine? La

Imagineaza-ti ca esti atacata si sufocata de un monstru si tu nu te poti misca, apara, tipa, sau face orice altceva. (am mai mentionat ca nu poti sa respiri si dupa ce te trezesti, incepi sa tremuri si iti e rau?)
Sunt atât de încăpăţânată că am reuşit să mă ridic de vreo două ori în mijlocul unei chestii de genul ăsta. Sau poate doar am crezut eu că mă ridic?
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:26 pm

Jouster a scris:
Dr.Pickle a scris:
Jouster a scris:
1. Am o teama ingrozitoare de serpi. Daca vad un cacat de sarpe, oricat de mic ar fi,urlu ca un copil de 3 ani si o iau la fuga.
2. Unele din experientele mele paranormale a fost cand l-am vazut pe Slenderman acum 2-3 ani (seriously, ce cacat poate fi fara fata si imbracat in costum si de doua ori mai inalt decat mine??)
3. Cosmarurile mele sunt...Foarte...Satanice. Oh, did I mention I sometimes get sleep paralysis? Fun times.
Am mai auzit de sleep paralysis, de atunci nu prea mai dorm pe spate, oricum, poti descrie cum se desfasoara? Halucinatiile pot "intra in contact" cu tine? Fears and Nightmares 1173714633

Imagineaza-ti ca esti atacata si sufocata de un monstru si tu nu te poti misca, apara, tipa, sau face orice altceva. (am mai mentionat ca nu poti sa respiri si dupa ce te trezesti, incepi sa tremuri si iti e rau?)
I wanted to try this, nevermind.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:27 pm

Jouster a scris:
Muflă a scris:


Jouster a scris:
Oh, did I mention I sometimes get sleep paralysis? Fun times.
Povesteşte

Pai, ultima data a fost acum cateva zile cand am visat ca un diavol (cred ca era Abbadon sau Abalam,nu mai stiu) ma tortura si...Eram treaz dar nu puteam sa ma misc si diavolul ma tot tortura si nu puteam nici sa tip. Pot sa spun ca m-am trezit tremurand ca varga. Oh si a mai fost odata cand incercam sa ma trezesc (numaram de trei ori si incercam sa deschid ochii) dar ma "trezeam" intr-un alt vis in care eram fugarit de diavoli si alte cacaturi supranaturale. Atunci parca am plans.
Cum te tortura, mai exact?
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:28 pm

Muflă a scris:
Jouster a scris:
Muflă a scris:


Jouster a scris:
Oh, did I mention I sometimes get sleep paralysis? Fun times.
Povesteşte

Pai, ultima data a fost acum cateva zile cand am visat ca un diavol (cred ca era Abbadon sau Abalam,nu mai stiu) ma tortura si...Eram treaz dar nu puteam sa ma misc si diavolul ma tot tortura si nu puteam nici sa tip. Pot sa spun ca m-am trezit tremurand ca varga. Oh si a mai fost odata cand incercam sa ma trezesc (numaram de trei ori si incercam sa deschid ochii) dar ma "trezeam" intr-un alt vis in care eram fugarit de diavoli si alte cacaturi supranaturale. Atunci parca am plans.
Cum te tortura, mai exact?

Slashing, tearing, tearing me apart slowly. Oh si ti-am spus ca durerea era reala?
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:33 pm

Hmm, tocmai am cautat pe net experiente si se pare ca majoritatea au experiente terifiante, unii au norocul sa se transforme in ceva chiar frumos dupa ce vad o silueta neagra cu ochi rosii si ghiare[yes, multiple people saw that], uhh, chestia asta e destul de naspa dar tot as vrea s-o incerc candva, pentru ca se pare ca nu vrea sa vina de la sine.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:36 pm

Jouster a scris:
Slashing, tearing, tearing me apart slowly. Oh si ti-am spus ca durerea era reala?
Well, singurele simţuri care-mi lipsesc în vise sunt mirosul şi gustul, deci am presupus că şi tu simţi durerea.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:39 pm

Guise, do you believe in God, do you pray, do you go to the church? DO YOU?!
Sus In jos
dark vodka pointman night

dark vodka pointman night


Mesaje : 1020
Grist : 96
Data de inscriere : 19/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Constanta
Patron troll : Aradia Megido

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:39 pm

Dr.Pickle a scris:
Guise, do you believe in God, do you pray, do you go to the church? DO YOU?!
iisus e sexos
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:42 pm

Darkkyful a scris:
Dr.Pickle a scris:
Guise, do you believe in God, do you pray, do you go to the church? DO YOU?!
iisus e sexos

Si eu ma rog la popa in genunchi cand pacatuiesc. Si woo, pot sa spun ca ma rog de ma dor buzele.
Sus In jos
dark vodka pointman night

dark vodka pointman night


Mesaje : 1020
Grist : 96
Data de inscriere : 19/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Constanta
Patron troll : Aradia Megido

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:42 pm

Darkkyful a scris:
Dr.Pickle a scris:
Guise, do you believe in God, do you pray, do you go to the church? DO YOU?!
iisus e sexos
Fears and Nightmares Tumblr_mibokiUOIf1s0i6r7o1_500
asta e dell^
Sus In jos
dark vodka pointman night

dark vodka pointman night


Mesaje : 1020
Grist : 96
Data de inscriere : 19/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Constanta
Patron troll : Aradia Megido

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:42 pm

Jouster a scris:
Darkkyful a scris:
Dr.Pickle a scris:
Guise, do you believe in God, do you pray, do you go to the church? DO YOU?!
iisus e sexos

Si eu ma rog la popa in genunchi cand pacatuiesc. Si woo, pot sa spun ca ma rog de ma dor buzele.
te ador
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:45 pm

Dr.Pickle a scris:
Guise, do you believe in God, do you pray, do you go to the church? DO YOU?!
Mie mi se face rău în biserici, deci n-am mai fost de pe la... idk, 13 ani?
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:46 pm

Hahaha, blasphemy people, blasphemy, nici eu nu sunt in fandomul God , dar era o tipa care zicea ca a inceput sa se roage si alte cacaturi si a scapat de SP.
Sus In jos
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 12:48 pm

Am nosocomefobie (frica de spitale). Mă rog, de dapt mi-e frică să nu fiu internat. Put şi simplu n-aş rezista să stau să nu mă pot duce la baie calumea, să port branulă şi să existe riscul să se agraveze boala pentru care am fost iernat. Şi îmi mai e frică de feelin-ul acela de 3 AM când eşti în spatele blocurilor şi o haită de câini te-nconjoară. În rest, I'm k.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fears and Nightmares Empty
MesajSubiect: Re: Fears and Nightmares   Fears and Nightmares Icon_minitime

Sus In jos
 
Fears and Nightmares
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Off topic-
Mergi direct la: