Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 For those who have tablets...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeMar Oct 23, 2012 9:15 am

Umm.. am desenat azi ceva shitty de dimineata si presiunea era in regula, m-am intors de la scoala, am vrut sa termin desenu' ala, si BAM! No pressure sensivity....... And I'm freaked out, I just buyed it I\'m horrified, So dudes, vi s-a intamplat? Cum ati rezolvat chestia asta? Care e cauza? Sunt in ceata... T_T
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeMar Oct 23, 2012 9:23 am

Dr.Pickle a scris:
Umm.. am desenat azi ceva shitty de dimineata si presiunea era in regula, m-am intors de la scoala, am vrut sa termin desenu' ala, si BAM! No pressure sensivity....... And I'm freaked out, I just buyed it For those who have tablets... 1051133727, So dudes, vi s-a intamplat? Cum ati rezolvat chestia asta? Care e cauza? Sunt in ceata... T_T
Şi mie mi s-a întâmplat. Dacă nu se rezolvă când redeschizi programul în care desenezi sau după ce restartezi calculatorul, încearcă să o reinstalezi.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeMar Oct 23, 2012 9:31 am

Mi s-a întâmplat când am schimbat laptopul... asigură-te că sunt setările făcute cum trebuie în Photoshop/Sai/Painter sau ce limbrici foloseşti. Dacă tot nu merge caută nişte drivere mai noi pe site-ul ălora de la Wacom, instalează-le şi mergi prin tot tutorialul ca să se deblocheze funcţiile.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeMar Oct 23, 2012 9:47 am

Ahh, am reinstalat driverul, merge ca unsa acum, Gog, eram asa stresata ca poate am neglijat tableta si s-o stricat, Sweat Thanks for the advice! Dummy
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeMier Ian 09, 2013 4:57 am

Uh, nu știu de ce nu mai merge pressure-ul de la tabletă.
Am dat restart calculatorului de 3 ori și am și reinstalat tableta de 3 ori.
Cât despre drivere de pe wacom, nu știu, dar se pare că au scos de pe piată modelul meu de tabletă și nu cred că o să găsesc ceva care să mă ajute.
Alte sugestii pentru rezolvarea problemei ăsteia?
-edit-
nvm am zgârmat după un driver și acum pară-se că merge
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 2:10 am

ok am făcut nişte pixeli în sai şi m-am gândit să fac un gif dar wah photoshop cum c3
am pus frame-urile acolo dar nu ştiu cum să salez animaţia
nu am net pe pc deci nu am tutoriale şi îun photoscappe îmi bagă background când eu vreaufundal rransparent
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 5:32 am

Dell a scris:
ok am făcut nişte pixeli în sai şi m-am gândit să fac un gif dar wah photoshop cum c3
am pus frame-urile acolo dar nu ştiu cum să salez animaţia
nu am net pe pc deci nu am tutoriale şi îun photoscappe îmi bagă background când eu vreaufundal rransparent
File > Save for Web & Devices merge?
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 10:45 am

Muflă a scris:
Dell a scris:
ok am făcut nişte pixeli în sai şi m-am gândit să fac un gif dar wah photoshop cum c3
am pus frame-urile acolo dar nu ştiu cum să salez animaţia
nu am net pe pc deci nu am tutoriale şi îun photoscappe îmi bagă background când eu vreaufundal rransparent
File > Save for Web & Devices merge?
da, dar se fute timpul și este super creepy
cum setez timpul?
photoshop mă bate
For those who have tablets... Tumblr_mk8bvj1RAq1qk9k2eo1_250
la asta încerc să lucrez și i-am făcut ceva și cu o coadă dar grrrrrrrrrrrrrrrr
haelp
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 11:11 am

Dell a scris:
Muflă a scris:
Dell a scris:
ok am făcut nişte pixeli în sai şi m-am gândit să fac un gif dar wah photoshop cum c3
am pus frame-urile acolo dar nu ştiu cum să salez animaţia
nu am net pe pc deci nu am tutoriale şi îun photoscappe îmi bagă background când eu vreaufundal rransparent
File > Save for Web & Devices merge?
da, dar se fute timpul și este super creepy
cum setez timpul?
photoshop mă bate
For those who have tablets... Tumblr_mk8bvj1RAq1qk9k2eo1_250
la asta încerc să lucrez și i-am făcut ceva și cu o coadă dar grrrrrrrrrrrrrrrr
haelp
Sub pătrăţelul cu fiecare frame îţi dă numărul de secunde, click pe triunghiuleţ şi îl schimbi.

...Jeez, ar trebui să nu mai folosesc diminutive. Dar sunt mici şi nu ştiu cum să le numesc altfel D:
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 11:19 am

Muflă a scris:
Dell a scris:
Muflă a scris:
Dell a scris:
ok am făcut nişte pixeli în sai şi m-am gândit să fac un gif dar wah photoshop cum c3
am pus frame-urile acolo dar nu ştiu cum să salez animaţia
nu am net pe pc deci nu am tutoriale şi îun photoscappe îmi bagă background când eu vreaufundal rransparent
File > Save for Web & Devices merge?
da, dar se fute timpul și este super creepy
cum setez timpul?
photoshop mă bate
For those who have tablets... Tumblr_mk8bvj1RAq1qk9k2eo1_250
la asta încerc să lucrez și i-am făcut ceva și cu o coadă dar grrrrrrrrrrrrrrrr
haelp
Sub pătrăţelul cu fiecare frame îţi dă numărul de secunde, click pe triunghiuleţ şi îl schimbi.

...Jeez, ar trebui să nu mai folosesc diminutive. Dar sunt mici şi nu ştiu cum să le numesc altfel D:
nu știu ce-am făcut dar acum nici nu mai merge să-l deschid, poate are legătură cu faptul că am băgat prea multe serial codes sau pula mea urăsc photoshop-ul
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 11:37 am

...Serial codes? What?
Sus In jos
Continut sponsorizat





For those who have tablets... Empty
MesajSubiect: Re: For those who have tablets...   For those who have tablets... Icon_minitime

Sus In jos
 
For those who have tablets...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Off topic-
Mergi direct la: