Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Place for weeaboo-ing

In jos 
+13
Walking Tornado
Aradia and the Diamonds
Sugoi Baka
Pickle
Madotsuki
Psii Diddy
Mitzuke
Bluejay
dark vodka pointman night
paul monarkydstul
Milcşeic
Eipal
Muflă
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 01, 2014 12:26 pm

Candy a scris:
not everybody likes kill la kill because a lot of people either have something against the fanservice or the many MANY rape jokes
but nevertheless you should take doc's recommendations seriously
he knows his anime
 
edit: i like kill la kill by the way; and how could you NOT expect something totally "in your face" from the people who made gurren lagann and panty&stocking; next time you should do a bit of research about a show just to be sure
Ai citit măcar ce am scris?
Here:
"Yyyeah, am văzut nişte background art care mi-a plăcut, dar montajul şi acting-ul sunt atât de obositoare/kitschoase că abia mă concentrez pe poveste. Exagerările de genul ăsta dau bine în benzi desenate şi storyboard-uri, dar fac animaţia să se simtă al naibii de nenatural, mă doare capul"

Nu m-am luat de fanservice şi rape jokes, plus că tot comentariul a fost făcut pe baza primului episod, nu l-am scos eu din burtă. Gurren Lagann e ok, dar Panty&Stocking mi se pare al naibii de overrated şi chiar nu cred că ar trebui să-mi placă ceva doar pentru că a fost făcut de cineva care a scos şi chestii mişto :I Deci argumentul tău nici nu apără anime-ul ca lumea (chestiile de care m-am plâns rămân valabile, nu mi-ai demonstrat că nu e cum am zis eu) şi nici nu mă face să vreau să-i dau o a doua şansă
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Place for weeaboo-ing - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 4 Icon_minitimeSam Ian 04, 2014 4:26 pm

După ce am văzut o parte din anime şi am citit o parte din manga şi apoi le-am abandonat pe ambele dracu' ştie de ce, am luat Sayonara Zetsubou Sensei de la capăt, cu intenţia de a-l duce până la capăt de data asta. Oricum, SZS e ciudat de tot şi al naibii de hilar, dar îţi trebuie un simţ al umorului cu albedo ca al cafelei ca să îl apreciezi cum trebuie.

Iar primul OP e mişto de tot:

Sus In jos
scratch

avatar


Mesaje : 22
Grist : 0
Data de inscriere : 26/07/2013

Place for weeaboo-ing - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 28, 2014 10:44 am

mufla a scris:
Ai citit măcar ce am scris?

ahaha
thing is
im p sure i didnt
you see 
i posted that at 4 am
i dont even remember posting it  Place for weeaboo-ing - Pagina 4 2183782904 
fuck
kthnxbye
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Place for weeaboo-ing - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 4 Icon_minitimeVin Oct 24, 2014 8:25 am

http://www.animefreak.tv/watch/kiseijuu-sei-no-kakuritsu-episode-1-online
T...this is awesome. And sick. And awesome. Watch it. Nownownownownowgo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Place for weeaboo-ing - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Place for weeaboo-ing   Place for weeaboo-ing - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Place for weeaboo-ing
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» Şşşşi. Vă place Metastuck?
» Here's that awkward place where you dump your fantrolls.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Off topic-
Mergi direct la: