Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.

In jos 
+10
Pinku
paul monarkydstul
Muflă
Pickle
Walking Tornado
Milcşeic
Charge me, Doctor!
Jouster
Bluejay
Crowmunist
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 12:23 pm

doctoruPropan a scris:
Deeeeci la mine acasă mi-am setat bookmark-ul YouTube să mă ducă drept în subscriptions, așa că abia acum la școală am văzut asta pe prima pagină:



All I can say is, I feel sorry for whomever has to wash my pants. You know, on account of all the jizz that's currently in them.

Butt srsly, I can't fucking wait.

Ți-am zis eu că pun ăștia ceva la cale huehuehue.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 12:34 pm

I'm bored, so here you go.
A Pickle was born, she went through a lot of phases in music taste, and here they are:
The 3rei Sud Est phase
The Gorillaz phase
The Animal X phase
The shitty random music phase[here it started getting bad]
The Selena Gomez/ Demi Lovato/Miley Cyrus phase
Then it got better somehow...
The I really don't remember phase
The dubstep phase
The liquid DnB phase
The Gorillaz phase [came back after my mother reminded me how much I used to love Dirty Harry]
The MGMT phase
The Vocaloid phase[1.Popular Vocaloid songs ,2.Nico Nico covers,3.Hagane Miku,4.Nashimoto-P]
The The Birthday Massacre phase
The anime opening/ending songs phase
The Maximum The Hormone Phase
The Tommy Heavenly6 phase
The Supercell phase
The random,relaxing,heavenly unpopular music from the hipster-ish side of Youtube phase
The Flume phase
The The Bravery phase
The LAMA phase
The Grimes phase
The Kyary Pamyu Pamyu phase
The K-pop phase
The Kalafina phase
The electro and liquid dubstep phase
I think I'm starting to like electro a little bit too much ,help me, but I still love all of the above[except Miley Shitrus and other Disney whores ] I like anything, it just has to be good[in my opinion]. Si acum sare Dell pe mine pentru ca ascult Vocaloid.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 1:17 pm

Dr.Pickle a scris:
I'm bored, so here you go.
A Pickle was born, she went through a lot of phases in music taste, and here they are:

[A SHITLOAD OF PHASES]

I think I'm starting to like electro a little bit too much ,help me, but I still love all of the above[except Miley Shitrus and other Disney whores ] I like anything, it just has to be good[in my opinion]. Si acum sare Dell pe mine pentru ca ascult Vocaloid.
La mine tranziţia a fost ceva de genul ăsta: Voltaj ==> Linkin Park + The Offspring ==> Gorillaz ==> Green Day ==> Muse ==> faza curentă cu gusturi variate, şi anume:

Genurile: rock, electronic, alternativ, jazz, clasică, 8-bit şi combinaţii între acestea
Trupele/Artiştii: Caravan Palace, Daft Punk, Fatboy Slim, Faunts, Florence + The Machine, Gorillaz, Green Day, IAMX, Kasabian, Muse, Pendulum, Prodigy, Queens of the Stone Age, Tenacious D, The XX, Zdob şi Zdub.
Coloanele Sonore: Ace Attorney, Black Mesa, Homestuck, Katawa Shoujo, Persona 3 & 4, Pokemon, Portal, Shadow of the Colossus, Skullgirls, Team Fortress 2.

De asemenea,

Dr.Pickle a scris:
Kalafina
De la ele ştiu doar o melodie, Magia (guess how that happened). Ce zici, ar merita să le piratez discografia?

Şi, în încheiere, ca să nu fie thread-ul ăsta prea liniştit, vă dau şi-un cântecel:

Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 1:32 pm

Omg Doc, thanks for reminding me, am uitat de faza The Offspring si faza IAMX oh hell, good times, The Offspring is still my jam, omg si Flyleaf si Paramore , cum am putut uita de Flyleaf? OTL Still one of my favorite bands and I'm just forgetting about it like a retard.
Sus In jos
Charge me, Doctor!

Charge me, Doctor!


Mesaje : 437
Grist : 69
Data de inscriere : 08/02/2013
Varsta : 29
Patron troll : Feferi Peixes

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 1:59 pm

One more, and I'm going to bed:



G'night, y'all.
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 2:40 pm

Și haideți să vă zic istoria gusturilor mele muzicale.

Prin 1991, nu cu foarte mult timp după revoluție, se naște Junkie.
Junkie dă cu nasul de muzică pe la 7 ani. Începuse să asculte Aqua și rahaturi d-alea.
Pe la 9 ani, Junkie dă cu nasul de muzică românească. Non Stop, Dl. Problemă, 3 Sud Est, Andre, Candy, Animal X, dar Junkie, pentru că este șmecheră, le ascultă și în ziua de azi de dragul amintirilor, deci să nu vă speriați dacă mă auziți cântând "Jimmy Jimmy iubești fetițele în bikini" pe la Comic Con.
Mai târziu, după ce se mută Junkie la București (pe la 11 ani), începe să asculte rock. Metallica, Slipknot, Linkin Park, Dope și tot așa.
În clasa a 8-a, Junkie se pune pe ascultat muzică franțuzească și house (Daft Punk a fost ca biblia mea (biblie ?) în perioada aia).
Prin liceu, după o perioadă scurtă de confuzie muzicală (pe românește ascultam de toate, mai puțin manele), prin 2007 dau de Deadmau5. Tot cu Deadmau5 de atunci, dar practic el a fost cel care mi-a deschis ochii spre muzica electronică și o dădusem pe Carl Cox, Mark Knight, Ricardo Villalobos, și mă apuc și de DJ-ială.
Prin 2009-2010 am auzit de dubstep pentru prima oară. Era ceva de la Rusko (nu, de Skrillex am auzit prima oară un an mai târziu când eram deja în dubstep), dar mi-a plăcut atât de mult încât de atunci tot ascult dubstep.
Bine, ascult și chestii înrudite gen dnb, glitch hop, neurofunk, trap, moombahton, dar și progressive house (exemplu de progressive house here).

Cam asta ar fi istoria muzicală a lui Junkie. Very boring. Mai mult pe filiera electronică am stat.
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 3:17 pm

La mine a fost ceva de genul

1997 - ma nasc eu
1997/2005 - uram muzica si dansul la greu
2005/2007 - incep sa ascult muzica rap/hip-hop foarte mainstream si muzica japoneza de la animeuri
2007 - Dau de Lordi, incep sa ador metal si rock
2008 - Dau de Celldweller, nu ii dau atata importanta
2008/2010 - Ascultam in principal metal/hard rock/whatever gen metal/rock
2010 - Imi creste interesul in muzica electronica dupa ce dau de Blue Stahli
2010/prezent - Ascult muzica electronica, gen electronic rock (in principal Blue Stahli si Celldweller) si genuri EDM (dubstep, french house, whatever) plus ce ascultam inainte, adica metal

Deci practic ascult EDM si Rock/Metal si combinatiile dintre ele. (ascult si chestii gen James Dooley, Two Steps from Hell, whatever)
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 5:43 am

O să-mi bag şi eu istoria şi apoi o să mă ascund undeva prin tufişurile din apropiere .__."

Spoiler:
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 9:26 am

I guess none of us was able to escape the shitty music phase.
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 9:37 am

Dr.Pickle a scris:
I guess none of us was able to escape the shitty music phase.

Pickle, să privim partea bună a lucrurilor: noi măcar nu am avut perioadă de manelisme, spre deosebire de alți ghinioniști care nici până în ziua de azi nu au ieșit din ea. Dar cine a avut și a ieșit cu succes din ea, jos pălăria din partea mea.
Sus In jos
Pickle

Pickle


Mesaje : 993
Grist : 70
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Braşov
Patron troll : Kanaya Maryam

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 9:45 am

Junkie a scris:
Dr.Pickle a scris:
I guess none of us was able to escape the shitty music phase.

Pickle, să privim partea bună a lucrurilor: noi măcar nu am avut perioadă de manelisme, spre deosebire de alți ghinioniști care nici până în ziua de azi nu au ieșit din ea. Dar cine a avut și a ieșit cu succes din ea, jos pălăria din partea mea.
Fuck. No. You.... God.... Mi-am amintit ca ma jucam cu o fata cand eram mica si am zis sa ne jucam de'a balerinele, si am inceput eu sa imit o barza care-si cheama puii pe-acolo mormaind ceva muzica random, cum imi venea, apoi ea m-a oprit si-mi spune "Nu asa, ce-i cu muzica asta?" , si incepe ea sa danseze cantand "De ce ma minti de ce ma minti cand stiu ca nu-i ceea ce simti..." Ma mai si para pentru orice faceam, si-mi striga parintii la geam "Domnul tata lui Alexandraaaaa!".I still hate that girl with a burning passion.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 9:59 am

Dr.Pickle a scris:
I guess none of us was able to escape the shitty music phase.
Faza cu muzică shitty e o parte din călătoria către cunoaşterea de sine, fiica mea. Şi un motiv să-mi pierd rahatul de fiecare dată când mă-ntreabă cineva despre trecutul meu.
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 10:00 am

Dr.Pickle a scris:
Junkie a scris:
Dr.Pickle a scris:
I guess none of us was able to escape the shitty music phase.

Pickle, să privim partea bună a lucrurilor: noi măcar nu am avut perioadă de manelisme, spre deosebire de alți ghinioniști care nici până în ziua de azi nu au ieșit din ea. Dar cine a avut și a ieșit cu succes din ea, jos pălăria din partea mea.
Fuck. No. You.... God.... Mi-am amintit ca ma jucam cu o fata cand eram mica si am zis sa ne jucam de'a balerinele, si am inceput eu sa imit o barza care-si cheama puii pe-acolo mormaind ceva muzica random, cum imi venea, apoi ea m-a oprit si-mi spune "Nu asa, ce-i cu muzica asta?" , si incepe ea sa danseze cantand "De ce ma minti de ce ma minti cand stiu ca nu-i ceea ce simti..." Ma mai si para pentru orice faceam, si-mi striga parintii la geam "Domnul tata lui Alexandraaaaa!".I still hate that girl with a burning passion.

Am avut și eu parte de căcăcioși d-ăștia cu mucii la nas. Când aveam vreo 12-13 ani ăia aveau telefoane mobile pe care nu puteai să încarci MP3-uri și trebuiau să înregistreze 30 de secunde de manele cu Guță, Pește, Salam bărbos and company, pe tiripliciurile alea de telefon cu cameră detașabilă. Și de obicei ăștia înregistrau doar partea de breakdown că era preferata lor, și după ce se termina o puneau de la capăt, și așa mă frecau la melodie 10 minute în pauză. Ziua următoare veneau cu 30 de secunde din altă manea.
Eu aveam o cărămidă de Nokia cu antenă. Dacă aruncam telefonul ăla în capul cuiva, ăla se ducea direct la spital cu hematom subdural.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 10:15 am

Junkie a scris:
Dr.Pickle a scris:
Junkie a scris:
Dr.Pickle a scris:
I guess none of us was able to escape the shitty music phase.

Pickle, să privim partea bună a lucrurilor: noi măcar nu am avut perioadă de manelisme, spre deosebire de alți ghinioniști care nici până în ziua de azi nu au ieșit din ea. Dar cine a avut și a ieșit cu succes din ea, jos pălăria din partea mea.
Fuck. No. You.... God.... Mi-am amintit ca ma jucam cu o fata cand eram mica si am zis sa ne jucam de'a balerinele, si am inceput eu sa imit o barza care-si cheama puii pe-acolo mormaind ceva muzica random, cum imi venea, apoi ea m-a oprit si-mi spune "Nu asa, ce-i cu muzica asta?" , si incepe ea sa danseze cantand "De ce ma minti de ce ma minti cand stiu ca nu-i ceea ce simti..." Ma mai si para pentru orice faceam, si-mi striga parintii la geam "Domnul tata lui Alexandraaaaa!".I still hate that girl with a burning passion.

Am avut și eu parte de căcăcioși d-ăștia cu mucii la nas. Când aveam vreo 12-13 ani ăia aveau telefoane mobile pe care nu puteai să încarci MP3-uri și trebuiau să înregistreze 30 de secunde de manele cu Guță, Pește, Salam bărbos and company, pe tiripliciurile alea de telefon cu cameră detașabilă. Și de obicei ăștia înregistrau doar partea de breakdown că era preferata lor, și după ce se termina o puneau de la capăt, și așa mă frecau la melodie 10 minute în pauză. Ziua următoare veneau cu 30 de secunde din altă manea.
Eu aveam o cărămidă de Nokia cu antenă. Dacă aruncam telefonul ăla în capul cuiva, ăla se ducea direct la spital cu hematom subdural.
N-am prins asemenea creaturi pe vremea când erau telefoanele alea, dar ăştia din liceu le ascultă în fiecare afurisită de pauză cu scuza că "o fac ironic". Şi mă duc acasă, scap de manelele ălora şi dau de muzica populară a lu' bunică-mea.
Sus In jos
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 10:49 am

până în clasa a 4-a ascultam celine dion, voltaj, o-zone și puli de genul ăsta
din a 4-a, vă rog, nu mă judecați prea mult, tokyo hotel
apoi chestii gen evanescence și avril lavigne
într-a 5-a am avut o chestie d-asta cu rap/hip-hop pula mea, chestii gen paraziții, racla, bitză, căcaturi oricum
dintr-a 6-a opening-uri din anime-uri la greu și câteva melodii de la rammstein și gorillaz
în clasa a 7-a am fost roșcată și e cea mai vagă perioadă a vieții mele
într-a opta am dat-o tare pe bfmv, offspring, a day to remember, the pretty reckless, disturbed
într-a noua rock d-ăla mișto, pantera, lordi, iron maiden, trooper, arctic monkeys, toate cele și cam aici am rămas și acum
oricum mereu mi-au plăcut melodiile drăguțe și săltărețe așa că sunt ok cu chestii gen shakira, marina and the diamonds
ascult oricum o groază de chestii îmi pare rău pentru posibila inacuratețe a chestiilor de mai sus, ascult foarte multe trupe și mereu uit să menționez câteva, nu cred că aș putea să însumez tot ce am ascultat în incitanta mea viață aici
oh am avut și o fază j-rock în a 8-a
vreau să cresc tomate
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 11:26 am

Muflă a scris:
Junkie a scris:
Dr.Pickle a scris:
Junkie a scris:
Dr.Pickle a scris:
I guess none of us was able to escape the shitty music phase.

Pickle, să privim partea bună a lucrurilor: noi măcar nu am avut perioadă de manelisme, spre deosebire de alți ghinioniști care nici până în ziua de azi nu au ieșit din ea. Dar cine a avut și a ieșit cu succes din ea, jos pălăria din partea mea.
Fuck. No. You.... God.... Mi-am amintit ca ma jucam cu o fata cand eram mica si am zis sa ne jucam de'a balerinele, si am inceput eu sa imit o barza care-si cheama puii pe-acolo mormaind ceva muzica random, cum imi venea, apoi ea m-a oprit si-mi spune "Nu asa, ce-i cu muzica asta?" , si incepe ea sa danseze cantand "De ce ma minti de ce ma minti cand stiu ca nu-i ceea ce simti..." Ma mai si para pentru orice faceam, si-mi striga parintii la geam "Domnul tata lui Alexandraaaaa!".I still hate that girl with a burning passion.

Am avut și eu parte de căcăcioși d-ăștia cu mucii la nas. Când aveam vreo 12-13 ani ăia aveau telefoane mobile pe care nu puteai să încarci MP3-uri și trebuiau să înregistreze 30 de secunde de manele cu Guță, Pește, Salam bărbos and company, pe tiripliciurile alea de telefon cu cameră detașabilă. Și de obicei ăștia înregistrau doar partea de breakdown că era preferata lor, și după ce se termina o puneau de la capăt, și așa mă frecau la melodie 10 minute în pauză. Ziua următoare veneau cu 30 de secunde din altă manea.
Eu aveam o cărămidă de Nokia cu antenă. Dacă aruncam telefonul ăla în capul cuiva, ăla se ducea direct la spital cu hematom subdural.
N-am prins asemenea creaturi pe vremea când erau telefoanele alea, dar ăştia din liceu le ascultă în fiecare afurisită de pauză cu scuza că "o fac ironic". Şi mă duc acasă, scap de manelele ălora şi dau de muzica populară a lu' bunică-mea.

Si bunicamea e cu populara si uneori imi vine sa o arunc pe geam de la etajul 8.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 11:37 am

Jouster a scris:
Si bunicamea e cu populara si uneori imi vine sa o arunc pe geam de la etajul 8.
Şi ai şi tu biroul în camera cu televizorul? Dacă puteam să mă duc în altă cameră era totul ok, dar sunt legată de locul ăla şi asta mă înnebuneşte.
-edit-
Also, am spus ceva ciudat pe Skype în seara aia, de ziua forumului? Pentru că se uitau la mine ca şi cum aş fi omorât pe cineva şi într-un timp începuseră şi să-şi şteargă lacrimile .__. Ah, şi continuă să halucineze cu simularea la informatică, deşi nu ne-a spus niciun prof de aşa ceva. Crede că nu m-am dus la ea or something. I swear, femeia se tâmpeşte văzând cu ochii, nu mai suport să stau aici şi s-o văd cum regresează şi să mă gândesc că şi eu voi ajunge aşa


Ultima editare efectuata de catre Muflă in Mier Mar 06, 2013 11:40 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 11:40 am

Muflă a scris:
Jouster a scris:
Si bunicamea e cu populara si uneori imi vine sa o arunc pe geam de la etajul 8.
Şi ai şi tu biroul în camera cu televizorul? Dacă puteam să mă duc în altă cameră era totul ok, dar sunt legată de locul ăla şi asta mă înnebuneşte.

E exact mereu langa mine, cu televizorul dat pe Etno si eu cu castile in urechi ascultand Five Finger Death Punch/Disturbed/Celldweller/Blue Stahli/Linkin Park/Whatever ca sa blochez sunetul insuportabil de populara.

EDIT: Si il mai da si la un volum insuportabil, de parca ar fi surda in pula mea.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 11:42 am

Jouster a scris:
Muflă a scris:
Jouster a scris:
Si bunicamea e cu populara si uneori imi vine sa o arunc pe geam de la etajul 8.
Şi ai şi tu biroul în camera cu televizorul? Dacă puteam să mă duc în altă cameră era totul ok, dar sunt legată de locul ăla şi asta mă înnebuneşte.

E exact mereu langa mine, cu televizorul dat pe Etno si eu cu castile in urechi ascultand Five Finger Death Punch/Disturbed/Celldweller/Blue Stahli/Linkin Park/Whatever ca sa blochez sunetul insuportabil de populara.

EDIT: Si il mai da si la un volum insuportabil, de parca ar fi surda in pula mea.
Şi eu stau cu căştile, dar uneori chiar am nevoie de linişte, nu pot să desenez sau să citesc chestii în altă parte. Pula linişte. Şi se mai întreabă de ce stau până noaptea târziu în vacanţe.
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 11:54 am

Muflă a scris:
Jouster a scris:
Muflă a scris:
Jouster a scris:
Si bunicamea e cu populara si uneori imi vine sa o arunc pe geam de la etajul 8.
Şi ai şi tu biroul în camera cu televizorul? Dacă puteam să mă duc în altă cameră era totul ok, dar sunt legată de locul ăla şi asta mă înnebuneşte.

E exact mereu langa mine, cu televizorul dat pe Etno si eu cu castile in urechi ascultand Five Finger Death Punch/Disturbed/Celldweller/Blue Stahli/Linkin Park/Whatever ca sa blochez sunetul insuportabil de populara.

EDIT: Si il mai da si la un volum insuportabil, de parca ar fi surda in pula mea.
Şi eu stau cu căştile, dar uneori chiar am nevoie de linişte, nu pot să desenez sau să citesc chestii în altă parte. Pula linişte. Şi se mai întreabă de ce stau până noaptea târziu în vacanţe.

Eu stau mai mereu pana tarziu.....si a doua zi plec la scoala cu 1-2 ore de somn, ma mir ca dau randament la scoala desi sunt obosit. Intr-un fel e vina mea, adica nu ma forteaza nimeni sa stau pana la ore gen 3 dimineata, dar ma rog...

PS: Nu ai spus nimic ciudat pe Skype in seara aia, probabil au plans ca m-au auzit pe mine injurand. (poate??? adica daca nu le place sa auda injuraturi.....)
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 11:58 am

Jouster a scris:
Muflă a scris:
Jouster a scris:
Muflă a scris:
Jouster a scris:
Si bunicamea e cu populara si uneori imi vine sa o arunc pe geam de la etajul 8.
Şi ai şi tu biroul în camera cu televizorul? Dacă puteam să mă duc în altă cameră era totul ok, dar sunt legată de locul ăla şi asta mă înnebuneşte.

E exact mereu langa mine, cu televizorul dat pe Etno si eu cu castile in urechi ascultand Five Finger Death Punch/Disturbed/Celldweller/Blue Stahli/Linkin Park/Whatever ca sa blochez sunetul insuportabil de populara.

EDIT: Si il mai da si la un volum insuportabil, de parca ar fi surda in pula mea.
Şi eu stau cu căştile, dar uneori chiar am nevoie de linişte, nu pot să desenez sau să citesc chestii în altă parte. Pula linişte. Şi se mai întreabă de ce stau până noaptea târziu în vacanţe.

Eu stau mai mereu pana tarziu.....si a doua zi plec la scoala cu 1-2 ore de somn, ma mir ca dau randament la scoala desi sunt obosit. Intr-un fel e vina mea, adica nu ma forteaza nimeni sa stau pana la ore gen 3 dimineata, dar ma rog...

PS: Nu ai spus nimic ciudat pe Skype in seara aia, probabil au plans ca m-au auzit pe mine injurand. (poate??? adica daca nu le place sa auda injuraturi.....)
Ascultam în căşti, n-aveau cum să te audă. Şi mai scap şi eu înjurături, deci probabil nu-i asta. Da' cum naiba supravieţuieşti cu aşa puţin somn? Corpul meu ar ceda după câteva zile (I'm not even kidding, mereu mă-mbolnăvesc când încerc scamatoria asta), nici cu 5-6 ore de somn pe noapte, cum dorm acum, nu mi-e bine. Dacă nu mă laşi să dorm vreo 10 ore (şi alea 10 ore să fie undeva între 3 dimineaţa şi 3 după-amiaza) nu sunt om.
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 12:03 pm

Muflă a scris:
Jouster a scris:
Muflă a scris:
Jouster a scris:
Muflă a scris:
Jouster a scris:
Si bunicamea e cu populara si uneori imi vine sa o arunc pe geam de la etajul 8.
Şi ai şi tu biroul în camera cu televizorul? Dacă puteam să mă duc în altă cameră era totul ok, dar sunt legată de locul ăla şi asta mă înnebuneşte.

E exact mereu langa mine, cu televizorul dat pe Etno si eu cu castile in urechi ascultand Five Finger Death Punch/Disturbed/Celldweller/Blue Stahli/Linkin Park/Whatever ca sa blochez sunetul insuportabil de populara.

EDIT: Si il mai da si la un volum insuportabil, de parca ar fi surda in pula mea.
Şi eu stau cu căştile, dar uneori chiar am nevoie de linişte, nu pot să desenez sau să citesc chestii în altă parte. Pula linişte. Şi se mai întreabă de ce stau până noaptea târziu în vacanţe.

Eu stau mai mereu pana tarziu.....si a doua zi plec la scoala cu 1-2 ore de somn, ma mir ca dau randament la scoala desi sunt obosit. Intr-un fel e vina mea, adica nu ma forteaza nimeni sa stau pana la ore gen 3 dimineata, dar ma rog...

PS: Nu ai spus nimic ciudat pe Skype in seara aia, probabil au plans ca m-au auzit pe mine injurand. (poate??? adica daca nu le place sa auda injuraturi.....)
Ascultam în căşti, n-aveau cum să te audă. Şi mai scap şi eu înjurături, deci probabil nu-i asta. Da' cum naiba supravieţuieşti cu aşa puţin somn? Corpul meu ar ceda după câteva zile (I'm not even kidding, mereu mă-mbolnăvesc când încerc scamatoria asta), nici cu 5-6 ore de somn pe noapte, cum dorm acum, nu mi-e bine. Dacă nu mă laşi să dorm vreo 10 ore (şi alea 10 ore să fie undeva între 3 dimineaţa şi 3 după-amiaza) nu sunt om.

Acelasi raspuns la intrebarea ta este la fel ca la o alta intrebare care mi s-a pus: Cum ai slabit 50 de kilograme in 4 luni si jumatate? Raspunsul meu fiind, nu stiu. Adica, corpul meu rezista la cacaturi de genul asta. Probabil ca ar trebui sa o iau mai incet cu suprasolicitarea corpului, ca poate mor pana la urma.
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 12:09 pm

Jouster a scris:
ar trebui sa o iau mai incet cu suprasolicitarea corpului, ca poate mor pana la urma.
Nu cred că ai cum să mori din aşa ceva. Cel puţin nu din senin, corpul tău şi-ar întoarce rahatul de câteva ori mai întâi. Cred. Btw, cum reuşeşti să stai treaz? Cola abia îmi ţine ochii deschişi pentru câteva ore, băuturi cu mai multă cofeină gen DrPepper sau MountainDew nu găsesc în drumul spre şcoală (ar fi Rai) şi de la cafea sau energizante mi s-a-ntors mereu stomacul pe dos.
Sus In jos
Jouster

Jouster


Mesaje : 298
Grist : 19
Data de inscriere : 05/01/2013
Varsta : 27
Localizare : TimişoaRAP
Patron troll : Feferi Peixes

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 12:12 pm

Muflă a scris:
Jouster a scris:
ar trebui sa o iau mai incet cu suprasolicitarea corpului, ca poate mor pana la urma.
Nu cred că ai cum să mori din aşa ceva. Cel puţin nu din senin, corpul tău şi-ar întoarce rahatul de câteva ori mai întâi. Cred. Btw, cum reuşeşti să stai treaz? Cola abia îmi ţine ochii deschişi pentru câteva ore, băuturi cu mai multă cofeină gen DrPepper sau MountainDew nu găsesc în drumul spre şcoală (ar fi Rai) şi de la cafea sau energizante mi s-a-ntors mereu stomacul pe dos.

Cred ca sufar de insomnie. Adica, stau treaz pana la ore de genul asta din clasa a II-a..cred. Stiu ca cel mai mult am stat treaz a fost atunci cand am stat treaz 35-37 de ore. (nu am dormit nici macar o secunda)
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 06, 2013 12:16 pm

Jouster a scris:
Muflă a scris:
Jouster a scris:
ar trebui sa o iau mai incet cu suprasolicitarea corpului, ca poate mor pana la urma.
Nu cred că ai cum să mori din aşa ceva. Cel puţin nu din senin, corpul tău şi-ar întoarce rahatul de câteva ori mai întâi. Cred. Btw, cum reuşeşti să stai treaz? Cola abia îmi ţine ochii deschişi pentru câteva ore, băuturi cu mai multă cofeină gen DrPepper sau MountainDew nu găsesc în drumul spre şcoală (ar fi Rai) şi de la cafea sau energizante mi s-a-ntors mereu stomacul pe dos.

Cred ca sufar de insomnie. Adica, stau treaz pana la ore de genul asta din clasa a II-a..cred. Stiu ca cel mai mult am stat treaz a fost atunci cand am stat treaz 35-37 de ore. (nu am dormit nici macar o secunda)
Nu întrebam cum reuşeşti să stai treaz până noaptea târziu, problema mea e că-s zombie toată ziua şi spre seară prind din senin energie. Nu sunt bună de nimic până la 16:30-19:00, and then BAM. Şi tre' să-nghesui tot ce fac între orele alea şi 11 noaptea, dup-aia cad ca o piatră. Am prea puţin timp în care sunt productivă, plus c-adorm din ce în ce mai des pe la şcoală şi nici măcar nu pot să mă bucur de somn-somn în clasă. Doar hypnagogia, draga de ea. Cu toate visele futute şi tresăritul. Şi stările alea în care simţi că alunecă spaţiul sau pulsează camera, dacă asta are vreun afurisit de sens.


Ultima editare efectuata de catre Muflă in Mier Mar 06, 2013 12:19 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.   Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Hai să deschid și eu un thread de muzică, pentru că nu am văzut să fie unul.
Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Thread oficial pentru bocit
» Wallpaper thread? Wallpaper thread.
» 4/13 Fantroll Thread
» Idei pentru îmbunătăţirea forumului
» Official shipping thread

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Off topic-
Mergi direct la: