Rostuck
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 'Elou.

In jos 
+9
Marco doar pe jumatate
Psii Diddy
Pickle
Pinku
dark vodka pointman night
Bluejay
Muflă
paul monarkydstul
Crowmunist
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
paul monarkydstul
Equius e coios
paul monarkydstul


Mesaje : 1855
Grist : 164
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 27
Patron troll : Equius Zahhak

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Dec 13, 2012 3:54 pm

Junkie a scris:
Shtruglotz a scris:
Oh hey!Welcome and enjoy your stay.

Sankyuu darling ! <3

walkingtornado a scris:
Buna junkie!!!

Cat ma bucur sa vad inca o medicinista homestuckeritza.

Mega hugz Glomp

WOOT WOOT!
UTM Bucuresti - Medicina Generala, curand Iuliu Hatieganu - Cluj Napoca, respect.
Bine, asta daca iau diferentele, dar dupa cum merge sistemul de invatamant in minunata tara a lui Mozart (gen merg o data pe luna la facultate timp de 2-3 zile pentru 2 ore)...nu o sa se intample asta si o sa raman in Bucuresti in anul 4 de facultate, ceea ce o sa fie foarte trist si usturator la buzunar pentru mine, pentru ca in momentul de fata sunt la privat (Nu ma duc eu la Davila nici sa ma bati. Motive personale, nu de alta. N-am nimic cu facultatea).
İ
mermaidjohndave a scris:
buna junkie in austria sunt multe comic conuri?

In niciun caz. Cel mai apropiat con si ca data si ca locatie de mine este la Linz, bineinteles tot e la dracu cu carti de mine, si care este in Aprilie, unde eu in Aprilie fix in perioada aia plec in Chile la Lollapalooza. Deci, Junkie isi va pune pofta in cui in ceea ce priveste con-urile, pana in Mai-Iunie cand ma intorc in tara.
Bine, la ce sa te astepti de la o natie de inculti puturosi cu creierul imbibat in alcool, care se spala numai cand vine ploaia, care sunt mai rau decat manelistii ca macar aia stau in grupuri restranse (ca mai ies din cuibul lor cate 1-2 10 asta e partea a 2a, n-ai ce sa le faci, sunt ca puricii, dar astia sunt peste tot ca asa sunt ei), care declara sus si tare ca Daft Punk "canta" dubstep (da, "canta", cuvinte selectate cu atentie din "almanahele" concetateanului comunitar sud-tirolez), sau ca Skrillex face hardstyle. Si, care bineinteles, isi dau iubitele alea deformate cu cracii in sus prin club de ma trezesc cu un pantof in gura si nu stiu de unde, ca in momentul acela incerc sa-mi dau seama ce anume m-a lovit: un cal in calduri sau trenul personal de Urziceni.
Abia astept sa ma intorc acasa. Imediat ce ajung acasa, jur, imi iau masina si plec glont la mare. Sunt satula de vagauna asta. Urasc iarna, urasc zapada, urasc totul aici, vremea ma deprima in ultimul hal de-mi vine sa-mi smulg parul din cap.

Si am gasit doar 2 persoane pe Tumblr care citesc Homestuck. Ele sunt din Viena. Mai rau decat Linz. Comuna Cuca Macaii, satul Cucuietii din Deal, judetul Cacalau Maria Ta, tara: Austria. Populatie: 2.500.000 (?). Populatie misto: 2.

Cica tara lui Mozart. Tara lui Mozart, pe curul meu mare cat Piata Unirii.

Gomen, a trebuit sa-mi vars amarul.

Darkkyful a scris:
Well profesional, neprofesional, sunt cativa indivizi pe aici care se pricep sa faca poze, sa sti.

Da ? Cum ma intorc in Romania, ma interesez, ca chiar as vrea un photoshoot. Zau. ;w;
Vino la mare, da. Juma' din Federatia Românã de Homestuck îşi are reşedinta în Constanta
Sus In jos
Va pupa Jean :)

Va pupa Jean :)


Mesaje : 162
Grist : 14
Data de inscriere : 24/11/2012
Localizare : in inima ta

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Dec 13, 2012 11:02 pm

intotdeauna miam dorit sa vad cosplayuri vorbind nemteste :(

in mai nu e otaku?
Sus In jos
Pinku

Pinku


Mesaje : 330
Grist : 7
Data de inscriere : 14/09/2012
Varsta : 27
Localizare : In hell
Patron troll : Equius Zahhak

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 12:10 am

mermaidjohndave a scris:
intotdeauna miam dorit sa vad cosplayuri vorbind nemteste :(

in mai nu e otaku?

ba da dar nu cred ca vin pentru ca voiam sa merg la japan play dar daca comic con e reusit exista posibilitatea sa vin asa de recreere (by this i mean no cosplay),si da junkie vino la mare ca aici sunt o gramada de homestuckeri La
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 4:06 am

mermaidjohndave a scris:
intotdeauna miam dorit sa vad cosplayuri vorbind nemteste :(

in mai nu e otaku?

Da, si eu...Ieri mi-a zis cineva de la mine din camin ca in Februarie cica ar fi un con pe la Munchen(cam la 60 km de mine)...
Dar bineinteles ca nu voi fi acolo ca am de prezentat un proiect la care m-am bagat la inceputul anului, pe orbeste.
Merit sa-mi trag singura vreo 100 de pumni in cap.

Am plans de frustrare azi dimineata cand m-am trezit.

Dell a scris:
Vino la mare, da. Juma' din Federatia Românã de Homestuck îşi are reşedinta în Constanta
Pinkusor a scris:
junkie vino la mare ca aici sunt o gramada de homestuckeri 'Elou. - Pagina 2 1173714633

Hehehehe OMGasfghfgkj, vin cu cea mai mare placere ! Eu merg la mare cel putin de 3 ori pe an deci sigur o sa va saturati de mine. N-am ce face, imi place prea mult la mare. 'Elou. - Pagina 2 3895762721
Sus In jos
Va pupa Jean :)

Va pupa Jean :)


Mesaje : 162
Grist : 14
Data de inscriere : 24/11/2012
Localizare : in inima ta

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 7:25 am

carei urlul tau pe tumblr?
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 7:27 am

mermaidjohndave a scris:
carei urlul tau pe tumblr?

Professional-Hater. 'Elou. - Pagina 2 2191158065
Sus In jos
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 9:54 am

Hello there new member.
Eşti la medicină? :D (Muflă va zice că iar am ceva)
Care e ciocolata ta preferată? Şi cum e Austria? Vreau şi eu să ajung pe acolo odată...
Sus In jos
Muflă
Her Tyranny
Muflă


Mesaje : 3459
Grist : 184
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucureşti
Patron troll : Terezi Pyrope

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 10:34 am

Milcşeic Buşeu a scris:
Vreau şi eu să ajung pe acolo odată...
Fusăi eu în Viena pentru... gen, două ore. But it was cool.
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 11:14 am

Milcşeic Buşeu a scris:
Hello there new member.
Eşti la medicină? :D (Muflă va zice că iar am ceva)
Care e ciocolata ta preferată? Şi cum e Austria? Vreau şi eu să ajung pe acolo odată...

Ohai thar. owo
Da, sunt la medicina in anul 3.

Paaaaiiii prefer Milka. E nemaipomenita, imi place la nebunie. 'Elou. - Pagina 2 2625669947

*Takes a deep breath...and starts a long rant*

E frumoasa Austria ca tara, sunt atatea locuri frumoase de vizitat, dar nu se merita sa stai o perioada lunga de timp. E prea mult, si plus de asta te apuca nervii ca nu ai ce sa faci pe aici. Magazinele se inchid la 5, nu exista non-stop, cluburile sunt varza (daca m-am dus de noaptea studentilor si erau goale, facusem misto pe tema asta si pe Tumblr, am pus doua poze din doua cluburi diferite ca dovada: Asta si asta. Nu se vad prea clar, ca dadea unul cu fum din-ala ca-n discotecile alea expirate), si oamenii lasa de dorit (nu fac nimic, nu se uita la nimic, nu au pasiuni, nu fac nimic altceva decat sa stea pe Facebook toata ziua si sa se joace jocuri cretine gen Farmville). Daca-i intrebi de Dr. House, iti zic ca nu stiu ce-i aia si te intreaba cu ce se mananca. Con-uri de unde. Filmele pe care le dau la cinematograf sunt numai din-alea psihologice extrem de plictisitoare si dublate in germana ca de, e musai.

Si am exemple concrete pentru care zic ca oamenii lasa de dorit. Hai sa ti-o dau exemplu pe colega mea de camera. Ma si apuca rasul cand ma gandesc, hai sa-ti povestesc: Ea nu imparte nimic, absolut nimic, isi gateste fel de fel de cacaturi, isi scrie pe pachetele de carne si toate alea numele ei (mesaj indirect la adresa mea gen "Faaaa sarantoaco venita din Europa de Est, vezi sa nu te atingi de vreo felie de cascaval ca-ti crap capul, private property"), timp in care eu gateam ca vaca proasta sarmale, ciorbe, prost dar macar incercam, si imparteam cu ea. Iar azi ma pregateam de ieseala, imi puneam vopseaua pe fata ca cica merg la un costume party ca Eridan. Bineinteles ca dupa isprava asta nu m-am mai dus la petrecere, am luat decizia sa o astept sa vina de unde are ea treaba ca sa am o discutie cu ea legat de asta si de altele. Constat cu stupoare ca-mi lipsea aparatul de ras. Pretiosul meu aparat de ras pe care am dat 100 Ron si pe care abia l-am folosit de 2 ori de cand am ajuns acasa la Scaraoschi (pardon, Innsbruck). Ma duc si caut prin toata casa, ca sa-mi gasesc minunatul meu aparat de ras la colega-mea in dulap. Si plin de floci. Putea macar sa ma intrebe "Nu-mi imprumuti si mie aparatul de ras putin ? Ca eu nu mai am blabla". Si are 25 de ani, adica totusi ar trebui sa aiba ceva bun simt, dar aparent nu are. 'Elou. - Pagina 2 2907559942

Plus de asta, Austria e o tara costisitoare. Pai un pachet de tigari e 5 euro, de exemplu. Cumparaturile saptamanale de mancare si alea-alea te ajung pe la 20 de euro, si chiria la camin ma costa 280 de euro pe luna. Daca te duci in club, cea mai ieftina bere costa 4 euro, si ti-o da intr-un pahar din-ala jerpelit de plastic, nici nu ti-o da la sticla.
Plus ca e un frig de te caci bastoane. Acum, afara sunt -17 grade.

Imi pare rau ca acum vorbesc mai mult de rau despre Austria, dar sunt chiar suparata, dezamagita, si mi-e si foarte dor de casa. Mi-am facut program sa ma intorc in Bucuresti prin Ianuarie-Februarie si sa stau asa o perioada gen o saptamana-doua, ca sa-mi racesc creierii putin si sa mai scap de prostia de aici.

Oricum, daca iti plac sporturile de iarna, o sa te distrezi pe aici. Mie personal nu-mi plac, urasc iarna, dar asta e partea a doua.

Si, daca cumva te hotarasti sa dai o tura pe aici, te astept cu cea mai mare placere. 'Elou. - Pagina 2 592502337
Sus In jos
Va pupa Jean :)

Va pupa Jean :)


Mesaje : 162
Grist : 14
Data de inscriere : 24/11/2012
Localizare : in inima ta

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 12:38 pm

eu merg anul asta in austria dar gen in mintea mea austria e numai viena
am mai mers acum 2 ani si poate imi recomanzi si mie magazine emo cu tricouri cu formatii sau magazine cu chestii gen costume?? ca poate gasesc chestii pentru cosplay
ce e emo pentru sufletul meu iar ce e pentru cosplay pentru imagine


Ultima editare efectuata de catre mermaidjohndave in Sam Dec 15, 2012 1:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Milcşeic
Heir of Hope
Milcşeic


Mesaje : 1960
Grist : 48
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 26
Localizare : Alternia
Patron troll : Aradia Megido

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 1:05 pm

Junkie, you have a cul blog. Vad ca esti pe TPU, what's your name?
Sus In jos
Dia Dia

Dia Dia


Mesaje : 104
Grist : 2
Data de inscriere : 13/05/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti
Patron troll : Karkat Vantas

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 11:48 am

I don't always get on the forum..but when i do, someone is new here.
Heeeyy!Bine ai venit : D sper ca o sa te distrezi -sociallyawkwardpegnguin-
Sus In jos
Crowmunist

Crowmunist


Mesaje : 454
Grist : 94
Data de inscriere : 13/12/2012
Varsta : 32
Localizare : București, România
Patron troll : Sollux Captor

'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 5:21 am

mermaidjohndave a scris:
eu merg anul asta in austria dar gen in mintea mea austria e numai viena
am mai mers acum 2 ani si poate imi recomanzi si mie magazine emo cu tricouri cu formatii sau magazine cu chestii gen costume?? ca poate gasesc chestii pentru cosplay
ce e emo pentru sufletul meu iar ce e pentru cosplay pentru imagine

Chestii pentru cosplay nu prea sunt, decât dacă te duci la un magazin, îți cumperi materiale și ți le faci tu, ceea ce e foarte obositor. Eu mi le comand de pe net.
Cât despre chestii emo...Văzusem pe la Claire's care este un magazin gen Accessorize și sunt tot felul de răhățișuri pe acolo. Tricouri cu trupe muzicale...Am văzut numai One Direction. Bine, nici eu nu mă prea plimb prin magazine, și Innsbruck-ul este un oraș mic, e mult mai mic decât Bucureștiul, sunt doar 2 Mall-uri în tot orașul (nu îl iau în considerare pe cel de la primărie că tot ce-i pe acolo e scump), deci nu prea ai ce să iei de pe aici.

Milcşeic Buşeu a scris:
Junkie, you have a cul blog. Vad ca esti pe TPU, what's your name?

Mulțam owo
Sunt SashaJunkie pe TPU. Eu am conturi peste tot, că n-am ce face pe aici unde sunt, și zic să-mi pierd vremea cu ceva cretinătăți și să mă destind puțin.

Dia Dia a scris:
I don't always get on the forum..but when i do, someone is new here.
Heeeyy!Bine ai venit : D sper ca o sa te distrezi -sociallyawkwardpegnguin-

Merci ! Normal că o să mă distrez hehe 'Elou. - Pagina 2 2997730053
Sus In jos
Continut sponsorizat





'Elou. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 'Elou.   'Elou. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
'Elou.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rostuck :: Newbs' place-
Mergi direct la: